اقدام اسرائیل برای محدود کردن اعتراضات در قانون جدید قفل ویروس کرونا باعث تظاهرات گسترده تر (VIDEOS) – اخبار جهانی RT

پارلمان اسرائیل قانون جدیدی را تصویب کرده است که حق اعتراض در میان بیماری همه گیر را به شدت محدود می کند. با این حال ، به نظر می رسد این قانون سوخت جدیدی به اعتراضات چند ماهه در مورد ادعای فساد نخست وزیر بنیامین نتانیاهو افزوده است.

این قانون بحث برانگیز و مورد حمایت دولت روز چهارشنبه پس از یک بحث داغ تمام شب در کنست تصویب شد.

این مصوبه ، که بخشی از قفل دوم ملی است که در 18 سپتامبر آغاز شد ، اسرائیلی ها را از برگزاری تظاهرات دورتر از 1 کیلومتری (0.6 مایل) از خانه هایشان منع می کند در اقدامی که گفته می شود برای کمک به جلوگیری از میزان نگران کننده گسترش ویروس کرونا ضروری است. در اسرائیل.

https://www.youtube.com/watch؟v=7wOKMl0wlJ0

منتقدان این اقدام ادعا کرده اند که این اقدام در واقع از نظر سیاسی انجام شده است تا اینکه در واقع برای مبارزه با اپیدمی مورد نیاز باشد. “مرحله بعدی چیست؟ منع سخنرانی رهبر مخالف در پارلمان؟ رهبر مخالفان یایر لاپید در یک گفت توییت.

اخبار مرتبط  چین ادعاهای پنتاگون در مورد برنامه ریزی پکن برای دو برابر کردن ذخیره کلاهک هسته ای را رد کرد - RT World News

با این وجود ظاهراً این قانون نتیجه معکوس داشته است زیرا شامگاه چهارشنبه تعداد زیادی از مردم به خیابانهای شهرهای اسرائیل رفتند ، و از قوانین جدید سرپیچی کردند و خشم خود را از سیاست های نتانیاهو خاموش کردند.

اسرائیل ماهها اعتراضات ضد دولتی را تحمل کرده است ، که در درجه اول بر ادعای فساد نخست وزیر تمرکز دارد. نتانیاهو درگیر چندین پروانه جنایی شده و معترضین خواستار استعفا شده اند. بحران ویروس کرونا – و رسیدگی به آن توسط دولت – نارضایتی بیشتری ایجاد کرده است.
همچنین در rt.com
با گسترش قفل کشور ، اسرائیل به بهانه “اضطراری” Covid-19 سرکوب می کنداین کشور اخیراً در موارد ویروس کرونا با جهش عمده ای روبرو شده است. اسرائیل بیش از 245000 مورد تأیید شده از جمله حدود 1500 مرگ را به ثبت رسانده است ، آخرین آمار دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *