اكوادور حكم فساد 8 ساله در كوره را محكوم كرد ، در حالی كه اجساد مرده در خیابان های میان شیوع كووید 19 به خیابان ها خط می زدند – RT World News

رئیس جمهور پیشین اکوادور ، رافائل کوره در غیاب ارتکاب رشوه محکوم شده و به هشت سال زندان محکوم شده است در حالی که این کشور در فاجعه کورناویروس فرو می رود که سیاست های ریاضتی جانشین وی تشدید شده است.

روز سه شنبه در اوج آنچه كه كوره و حامیان وی مدتهاست كه به عنوان یك مجموعه سیاسی با انگیزه سیاسی ساخته می شوند ، كوره و معاون وی رئیس جمهور ، خورخه گلاس ، به مدت 25 سال به اتهام فساد و رشوه داده و از سیاست منع شدند.

رهبر پیشین چپ ، که پس از تحقق جانشین خود ، لنین مورنو ، رئیس جمهور فعلی ، در سال 2017 از بلژیک کناره‌گیری کرد ، این سوسیالیست فداکار دموکراتیک وی نبود که در مسیر مبارزات انتخاباتی بازی کرده بود ، برای همکارانش ابراز نگرانی کرد اما در غیر این صورت به نظر بی اعتنا بود. “این همان چیزی است که آنها به دنبال آن بودند: مدیریت عدالت برای دستیابی به کاری که هرگز نمی توانستند در صندوق رای انجام دهند، “Correa در پی تصمیم گیری توییت کرد. “مطمئناً ما در سطح بین المللی پیروز می شویم ، زیرا همه چیز گاو نر *** است ، اما سالها طول می کشد

به رأی شما بستگی دارد که این کابوس تمام شود.
همچنین در rt.com
فاجعه کووید 19 اکوادور یک فاجعه انسانی است – زیرا برای نخبگان سیاسی اکوادورهای عادی فقط یکبار مصرف هستندمورنو ، با مجوز انتخاب سمت چپ “کوره” انتخاب شدانقلاب شهروندان، “تقریباً بلافاصله به وعده های مربوط به مبارزات انتخاباتی خود ادامه داد و با آمریكا و صندوق بین المللی پول خوشحال شد ، و برنده دستاوردهای سخت پیشین خود شد و زمینه را برای بحران بهداشت فعلی كشور فراهم كرد.

دولت وی سالها تلاش کرده است تا اتهامات مربوط به Correa را محکوم کند و در سال 2018 به وی دستور داد که به اکوادور بازگردد تا در دادگاه ربوده شدن یک قانونگذار مخالف در سال 2012 محاکمه شود – درخواستی که اینترپل وتو کرد “بدیهی است که یک موضوع سیاسی است.” هنگامی که اعتراضات گسترده ای در ماه اکتبر در سراسر کشور علیه دور از مجازات اقدامات ریاضتی آغاز شد ، مورنو رئیس جمهور پیشین سابق را به تبانی با رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو ، برای سرنگونی دولت خود متهم کرد – تصوری که Correa به نظر خنده دار داد.

اخبار مرتبط  مظنون دوم پس از حمله چاقو در خارج از دفاتر سابق شارلی ابدو در پاریس ، که منجر به زخمی شدن 2 روزنامه نگار شد ، بازداشت شد - RT World News

آنها می گویند من آنقدر قدرتمند هستم که با یک آیفون از بروکسل می توانستم اعتراضات را رهبری کنم، “در آن زمان به رویترز گفت.

پرونده فعلی “رشوه منفعلانه“مراكز طرح فساد 7 ميليون دلاري را كه در آن گفته مي شود حزب سياسي كوره مبلغ پرداختي را از شركتها در ازاي دادن بهتر قراردادهاي سخاوتمندانه دولت دريافت كرده است. از 20 فرد متهم در این پرونده ، 18 نفر مقصر شناخته شدند.
همچنین در rt.com
اجساد قربانیان Covid-19 در خیابان های اکوادور جمع می شوند ، در حالی که ساکنان برای کمک به مقامات التماس می کنندبا این وجود برخی ممکن است این محکومیت را حواس پرتی از صحنه های makabre که در حال حاضر در خیابان های گویاویل پخش می شود ، بنامند. با 90 درصد موارد coronavirus اکوادور ، این شهر کاملاً ثابت نیست که قادر به مقابله با این بحران نیست. مورنو با کانال کردن همتای آمریکایی خود ، اجساد سوزانده شده در خیابان ها را نیز رد کرد “اخبار جعلی با قصد سیاسی روشن” اوایل این ماه این کشور از روز سه‌شنبه 191 کشته و 3،747 مورد تأیید شده گزارش کرده است ، حتی در حالی که وزیر بهداشت این کشور اذعان کرده است که 1500 نفر در گویاویل تنها درگذشتند. کاهش بهداشت و درمان توسط دولت مورنو هزینه سالانه از 306 میلیون دلار در سال 2017 به 110 میلیون دلار در سال 2019 اختصاص داد ، موضوعی که مطمئناً به پاسخگویی ملی به بحران کمک نکرده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *