الیور استون در میان بحران کوید 19-دولت آمریکا بر تحریم های ایران و ونزوئلا اشک ریخت – RT World News

اولیور استون گفته است كه دولت آمریكا با امتناع از لغو تحریم های دراكسون علیه ایران و ونزوئلا در طول بحران كووید 19 ، تحقیر خود را نسبت به شفقت انسان و همبستگی جهانی نشان داده است.

استون در یکی از چاپ های منتشر شده توسط نیویورک دیلی نیوز ، اظهار داشت ، ایران از ویروس بسیار رنج می برد ، اما جمهوری اسلامی به دلیل تحریم های ایالات متحده است “طبق گفته ها تنها کشور جهان که قادر به خرید داروهای مورد نیاز برای مبارزه با بیماری همه گیر نیست.”

افسانه صریح هالیوود نیز تصمیم واشنگتن برای حفظ – و در مواردی افزایش – معافیت اقتصادی خود را در كشورهایی مانند كوبا ، ونزوئلا و نیكاراگوئه محكوم كرد ، زیرا كروناویروس سیستمهای بهداشت و درمان را در سراسر جهان تحت فشار قرار می دهد.

در مورد ونزوئلا ، ایالات متحده “اجبار” استون معتقد است صندوق بین المللی پول منجر به انكار درخواست دولت آمریكای جنوبی برای وام 5 میلیارد دلاری برای كمك به مبارزه با بیماری همه گیر شد. ایالات متحده در بحران بهداشت جهانی ، فشارهای خود را بر روی کاراکاس را دوباره جلب کرد و دولت را به قاچاق مواد مخدر متهم کرد و خواستار یک “دولت انتقالی” به جای رئیس جمهور نیکلاس مادورو.

اخبار مرتبط  طالبان آتش بس سه روزه را برای تعطیلات اسلامی عید قربان اعلام کرد - اما قول می دهد که در صورت حمله ، قصاص شود - RT World News
همچنین در rt.com
ایران نرم افزار AI homegrown را برای تسریع در آزمایش Coronavirus توسعه می دهداین فیلمساز و فعال برنده جایزه گفت: بحران سلامت نشان دهنده غیرانسانی بودن سیاست خارجی واشنگتن است.

بیماری همه گیر فعلی نه تنها ناکامی های جدی دولت ما را در حمایت از شهروندان خود ، بلکه فقدان عمیق انسانی آن در برخورد با ملل دیگر نیز در معرض نمایش قرار داده است

سنگ خواست “بازتاب جدی اخلاقی” در ایالات متحده ، هشدار می دهد که جان بی شمار در معرض خطر است مگر اینکه وجود داشته باشد “تغییر فوری در دوره”

براساس اطلاعاتی که توسط دانشگاه جان هاپکینز گفته می شود ، ایران نزدیک به 3500 مورد مرگ Covid-19 را ثبت کرده است که 19 هزار و 700 مورد تأیید شده است. رئیس جمهور حسن روحانی هفته گذشته گفت که بحران است “فرصتی عالی برای آمریکایی ها برای عذرخواهی … و لغو مجازات های ناعادلانه و ناعادلانه علیه ایران.”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *