الیویا دی هاویلند ، آخرین ستاره زنده مانده از فیلم “رفته با باد” در 104 سالگی درگذشت – RT World News

اولیویا دو هاویلند ، که در فیلم “رفته با باد” بازی کرد ، در سن 104 سالگی درگذشت. این دو بار برنده اسکار آخرین ستاره باقی مانده از فیلم نمادین بود و به گرفتن استودیوی هالیوود در یک دادگاه محرمانه اعتبار دارد.

De Havilland در ملانیا هامیلتون ویلكس بازی كرد ، دوستی كه با قهرمان اسكارلت اوهارا در كلاسیك سال 1939 به عنوان رقیب شناخته می شود.

این بازیگر زن برای بازی در فیلم های “به هرکدام از او” (1946) و “وارث” (1949) دو اسکار برنده شد. او همچنین به خاطر نقش هایش در “ماجراهای رابین هود” و “پیت مار” شناخته شد.

پس از اتمام قراردادش در دهه 1940 ، به هاورنر وارنر در دهه 1940 به دیو هیللند كمك كرد تا سیستم استودیوی هالیوود را از بین ببرد. در آن زمان ، وکلا در هالیوود ، وقتی یک بازیگر کار نمی کند ، قراردادها را به حالت تعلیق در نظر گرفتند ، بنابراین برادران وارنر می خواستند پس از انقضای قرارداد هفت ساله وی ، هاویلاند را حفظ کنند. دادگاه ها این حكم را صادر كردند كه تمام قراردادهای هنرمندان محدود به شرایط تقویم در معاملات آنها باشد.

“هیچ کس فکر نمی کرد که من برنده شوم ، اما بعد از انجام این کار ، گل ، نامه و تلگرام از بازیگران همکارم وارد شد.” او در مصاحبه ای در سال 1992 گفت. “این بسیار شگفت آور بود.”

دی هاویلاند به دلایل طبیعی در خانه خود در پاریس درگذشت ، جایی که او از دهه 1950 با همسر فقیر خود پیر گالانته ، که در سال 1998 درگذشت ، زندگی کرده است. وی توسط دخترش جیزل ، داماد آندرو و خواهرزاده دبورا زنده مانده است. او قبلاً در سال 1946 با ماركوس گودریش ازدواج كرده بود.

اخبار مرتبط  وزیر دفاع می خواهد به عنوان داوطلبانه خدمت ارتش بوندسوهور به عنوان ارتش تلاش کند تا صفوف را پر کند - RT World News

د هاویلند که در توکیو متولد شد و در کالیفرنیا بزرگ شد ، با خواهر کوچکترش ، بازیگر نقش جوآن فونتین ، که قبل از او برنده اسکار شد ، رابطه تنگاتنگی داشت ، در سال 1942 ، هنگامی که دو هاویلند نیز در همین گروه نامزد شد.

دی هاویلاند در سال 2008 توسط جورج دبلیو بوش و مدال ملی هنرهای و نایلا لژیون افتخار توسط رئیس جمهور فرانسه ، نیکلاس سارکوزی در سال 2010 به وی اهدا شد.

او اولین رئیس هیئت داوران زن در جشنواره کن در سال 1965 بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *