امارات متحده عربی امیدوار است توافق عادی سازی ، علیرغم مخالفت آشکار نتانیاهو ، تردیدهای اسرائیل در مورد فروش F-35 ایالات متحده را برطرف کند – RT World News

امارات متحده عربی گفته است که علی رغم مخالفت شدید بنیامین نتانیاهو با هرگونه فروش به این کشور خلیج فارس ، از قبل از توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل ، درخواست خرید هواپیماهای جنگی F-35 ایالات متحده مطرح شده است.

انور گارگاش ، وزیر امور خارجه دولت خلیج فارس ، روز سه شنبه گفت ، توافق نامه آبراهام باید “هر گونه تردید” در مورد خرید هواپیماهای جنگنده F-35 از ایالات متحده امریکا را از بین ببرد.

امارات متحده عربی به دنبال نوسازی ارتش خود است و “درخواست ما برای F-35 و سایر سیستم ها قبل از این است [normalization] توافق،” او گفت. رویترز به نقل از وزیر گفت: هواپیماهای موجود F-16 این کشور اکنون تقریباً دو دهه از عمر آنها گذشته است و زمان تجدید آنها فرا رسیده است. قرار است امارات متحده عربی و همسایه خلیج فارس بحرین روزهای سه شنبه پس از اعلام دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، توافق نامه های عادی سازی با اسرائیل را در کاخ سفید امضا کنند.
همچنین در rt.com
اقدام امارات متحده عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل “مانع روانی را شکسته است” – وزیر امور خارجهاخبار مرتبط  سه جرثقیل در بندر اصلی کانتینر در نزدیکی بمبئی سقوط کرد (عکس) - RT World News

با این حال ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل گفته است که دولت وی با هرگونه فروش هواپیمای جنگی F-35 توسط ایالات متحده به امارات مخالفت خواهد کرد. “توافقنامه صلح با امارات متحده عربی شامل هیچ بند در این مورد نیست ، و ایالات متحده به اسرائیل تصریح کرد که همیشه از لبه کیفی اسرائیل محافظت می کند ،” او گفت در ماه اوت.

ترامپ روز سه شنبه به فاکس نیوز گفت که مشکلی در فروش هواپیماهای جنگنده به امارات نخواهد داشت. وی افزود كه همچنین مایل است همان سیستمهای تسلیحاتی فروخته شده به اسرائیل را به سایر كشورهای خاورمیانه بفروشد ، زیرا این امر برای ایالات متحده و مشاغل آمریكایی مفید خواهد بود.

مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه ایالات متحده ، پس از دیدار با نتانیاهو در اواخر ماه اوت گفت که واشنگتن متعهد به حفظ لبه نظامی اسرائیل در خاورمیانه است ، حتی تحت معاملات تسلیحاتی آینده با سایر کشورها. پس از ملاقات آنها ، نتانیاهو گفت که از هیچ گونه معامله F-35 بین آمریکا و امارات مطلع نیست.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *