امارات متحده عربی اولین ماموریت بین سیارهای خود و اولین ماهواره هواشناسی مریخ – RT World News را راه اندازی کرد

امارات متحده عربی پس از شش سال آماده سازی ، نخستین فضاپیمای خود را به مریخ و آنچه او به عنوان اولین ماهواره هواشناسی سیاره سرخ توصیف می کند ، پرتاب می کند.

مهندسان اماراتی اعلام کردند این فضاپیما با نام Hope اکنون به طور رسمی کامل و آماده انفجار مریخ در 14 ژوئیه است.

امارات متحده عربی تصمیم دارد تا در سال 2021 مأموریت مریخ امارات خود را ترك كند ، به زمان 50 سالگرد تأسیس اتحادیه چند كشور خود. اگر این پرتاب جلوتر رود ، پیش از رسیدن فضاپیما به مریخ ، در فوریه 2021 ، هفت ماه سفر به فضا انجام خواهد شد.
همچنین در rt.com
مقامات رسمی اعلام كردند: پرتاب نخستین مأموریت امارات مریخ در امارات متحده عربی بر روی موشك ژاپن با تأخیر در هوای بد تأخیر افتادهدف از این مأموریت واضح است: رفتن به مدار مریخ. دلیل این شاهکار که تاکنون تنها تعداد کمی از فضاپیماها توانسته اند به آن دست یابند ، این است که رسالت خاورمیانه را بی نظیر تر جلوه دهیم.

در حالی که بیشتر مأموریت های مریخ روی زمین شناسی سیاره سرخ متمرکز شده اند ، این امیدوار است که جو آن را بررسی کند ، خصوصاً فضای پایین آن. این یک نقشه هواشناسی مریخ را فراهم می کند ، به همین دلیل لقب امید را لقب می دهد “اولین ماهواره هواشناسی مریخ” و این یک وسیله مهم هنگام برخورد با سیاره ای است که طوفان های گرد و غبار دارد و آن را به طور کامل پوشش می دهد. در سال 2018 ، چنین طوفانی باعث جابجایی فرصت ناسا شد و تمام روابط ارتباطی با آن را برای همیشه قطع کرد.

اخبار مرتبط  زن آوسی در درگیری چشمگیر با پلیس در ایست بازرسی قفل از اتومبیل کشیده شد (ویدئو) - اخبار جهانی RT

اینکه چرا مریخ چنین محیط سختی دارد ، یکی از سؤالاتی است که امید به دنبال آن است. این کار را با تجزیه و تحلیل سیاره در نور مادون قرمز و ماوراء بنفش و گرفتن عکسهای رنگی از آن انجام خواهد داد.
همچنین در rt.com
دانشمندان آلمانی می گویند ماه 85 میلیون سال از آنچه فکر می کردیم جوانتر استالهام بخشیدن به مردم در امارات بخشی از ماموریت مریخ امارات بود. به گفته عمران شرف ، مدیر پروژه ، امید واقعاً علاقه زیادی به علم به طور کلی و اکتشافات فضایی بخصوص دارد.

وی گفت: “ما دانش آموزانی را دیدیم که از روابط بین الملل و امور مالی عبور می کنند و به علوم می روند. ما دانشگاههایی را دیدیم که به دلیل این مأموریت هیچ برنامه علمی برای شروع برنامه های علمی ندارند. “ شرف به پلتفرم فناوری چندرسانه ای The Verge گفت.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *