امارات متحده عربی با حل اختلافات چندین ساله دیپلماتیک کشورهای خلیج فارس با قطر مرزهای خود را دوباره باز می کند – RT World News

امارات متحده عربی بیش از سه سال پس از تحریم ائتلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل ادعای ارتباط آن با تروریسم ، تحریم ها را با قطر احیا خواهد کرد.

به گزارش رسانه های دولتی به نقل از دولت امارات ، امارات متحده عربی از روز شنبه مبادی ورودی زمینی ، دریایی و هوایی خود را با قطر بازگشایی می کند.

کشور عربی به همراه عربستان سعودی ، بحرین و مصر در ژوئن 2017 به دلیل رابطه با و همچنین ادعاهایی مبنی بر تأمین بودجه سازمان های تروریستی مانند القاعده و دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) دوحه هرگونه ارتباط با گروه های تروریستی را انکار کرده و گفته است که تحریم حمله به حاکمیت آن است.

ادامه مطلب

ریاض روز سه شنبه اعلام کرد که به بن بست دیپلماتیک در جریان اجلاس سالانه شورای همکاری خلیج فارس که در العولا ، عربستان سعودی برگزار شد ، پایان می دهد. کویت که به عنوان واسطه ای میان کشورهای متخاصم عمل می کرد ، یک روز قبل گفت که محاصره قطر به زودی برداشته خواهد شد.

امارات پس از توافق اعلام کرد که آماده است سفرهای تجاری و تجاری خود را با دوحه در طی یک هفته از سر بگیرد ، اما گفت که ترمیم کامل روابط به زمان بیشتری نیاز دارد. دوحه گفته است که علیرغم ادعاهای عربستان سعودی و متحدانش مبنی بر بی ثبات کردن روابط در منطقه ، همکاری نزدیک خود با ترکیه و ایران را ترک نخواهد کرد.

اخبار مرتبط  استفاده از مواد مخدر در استرالیا در بالاترین سطح در تقریبا 20 سال ، نشان می دهد که نظرسنجی ها. چه چیزی در حال افزایش نگران کننده است؟ - RT World News

در ژوئن 2017 ، گروه کشورهای حاشیه خلیج فارس برای پایان دادن به محاصره اولتیماتوم به قطر ارائه دادند. این 13 خواسته شامل بستن الجزیره و پایان دادن به “دخالت” در امور داخلی کشورهای دیگر بود. دوهان حاضر به قبول لیست خواسته ها نشد.

موفقیت روز سه شنبه توسط محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی ، به عنوان اعلامیه ای مورد ستایش قرار گرفت “همبستگی و ثبات” برای منطقه

گزارش شده است که جارد کوشنر ، مشاور و داماد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در مراسم خاتمه آتش بس دیپلماتیک شرکت کرده است. اعتقاد بر این است که ایالات متحده در پشت صحنه تلاش می کند تا به قطعنامه ای از سالها متوقف شود.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *