امارات متحده عربی پس از راه اندازی موفقیت آمیز رآکتور ، اولین کشور عربی است که توان هسته ای را مهار کرده است – RT World News

امارات متحده عربی پس از راه اندازی کارخانه جدید ساخته شده در ابوظبی ، اولین کشور در جهان عرب است که انرژی هسته ای تولید می کند.

واحد 1 نیروگاه هسته ای باراکا پس از اجرای موفقیت آمیز آزمایش های اولیه در روز شنبه ، هم اکنون از واحد هسته ای باراکا برای تولید انرژی استفاده می کند. رسانه های محلی گزارش دادند كه سه راكتور دیگر هنوز در دست ساخت هستند و این كارخانه هنوز باید به شبکه برق كشور متصل شود.

“امروز ما موفقیت امارات را در بهره برداری از اولین راکتور صلح آمیز هسته ای در جهان عرب اعلام می کنیم.” شیخ محمد بن رشید حاکم دبی در توییتر خود نوشت. وی افزود که “هدف از این کار بهره برداری از چهار نیروگاه هسته ای است که یک چهارم از نیازهای انرژی کشور را به روشی ایمن ، قابل اعتماد و بدون انتشار فراهم می کند.”

حمد الکابی ، نماینده امارات در آژانس بین المللی انرژی هسته ای (IAEA) ، راه‌اندازی اولیه این کارخانه را به عنوان “نقطه عطف تاریخی” برای کشورش

رهبر دبی همچنین گفت که راه اندازی این کارخانه نشانگر این امر است “عرب ها می توانند جاه طلبی های علمی خود را از سر بگیرند” و اظهار داشت که قدم بعدی امارات کاوش در فضا است.

اخبار مرتبط  برندگان واقعی در همه گیر کروناویروس - RT World News

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *