امروز ، در حالی که ناسا برای برخورد تاریخی سیارک بنو آماده می شود ، 5 سیارک سر و صدا می کنند – RT World News

در حالی که تنها 73 روز به سال 2020 باقی مانده است ، ناسا هشدار منتشر کرده است که امروز یک ستاره ، اما پنج سیارک در حال عبور از کنار زمین نیستند ، زیرا فضاپیمای Osiris-Rex آژانس آماده می شود تا یک سنگ فضایی را در فاصله 200 میلیون مایلی قرار دهد.

طبق عناصر Watch Asteroid که سیارک ها و ستاره های دنباله دار را ردیابی می کند که نسبتاً نزدیک به سیاره ما می شوند ، سه سنگ از پنج سنگ فضایی روز بدون هیچ حادثه ای با مهربانی از زمین عبور کرده اند.

2020 TJ6 ، با قطر 10 متر یا تقریباً نیمی از خط بولینگ ، با سرعت تاول زدن 40824 کیلومتر در ساعت ، اما در یک فاصله امن 1.2 میلیون کیلومتری از این سیاره عبور کرد. به دنبال این سیارک 2020 UX ، کوچکترین از 5 مورد ، که با عبور 190،000 کیلومتری زمین و 2020 TD6 ، با قطر 7.4 متر یا نیمی از ارتفاع تابلوی هالیوود عبور کردند.

هنوز 14 متر متری 2020 انگلیس با قطر تقریباً طول یک نیمه تریلر وجود دارد که انتظار می رود با سرعت 6.2 میلیون کیلومتر عبور کند.

آوردن عقب سریعترین سنگ فضایی روز ، یک متر عرض TF62020 خواهد بود که با سرعت 43200 کیلومتر در ساعت ، فقط 153000 کیلومتر دورتر شلیک می کند – در محدوده ماه که به دور زمین می چرخد به طور متوسط ​​385،000 کیلومتر.

اخبار مرتبط  مدیرکل TikTok کوین مایر در میان عدم توافق با دولت ترامپ کناره گیری می کند - RT World News
همچنین در rt.com
سیارکی که ممکن است روز قبل از انتخابات ایالات متحده به زمین برخورد کند “آنقدر بزرگ نیست که بتواند آسیب برساند” ، نیل دگراس تیسون به زمینیان اطمینان می دهدهیچ یک از این موارد با پرواز بسیار نزدیک نزدیک بشریت که انتظار می رود روز سه شنبه در سیارک بنو واقع در بیش از 200 میلیون مایل از زمین در آن روز برگزار شود ، مقایسه نمی شود.

OSIRIS-REx ناسا اولین تلاش خود را برای جمع آوری نمونه ای از سنگ فضایی کمی قبل از ساعت 2 بعد از ظهر روز سه شنبه انجام خواهد داد. انتظار می رود که این صنعت فقط برای چند ثانیه لمس شود ، به اندازه کافی بازوی رباتیک آن بتواند سطح را با گاز فشار بالا منفجر کند و مقداری از گرد و غبار فضای سیارک را برای تجزیه و تحلیل دوباره در زمین خالی کند.

ما با احتیاط خوشبین هستیم که این تنها زمانی است که سطح را لمس می کنیم، “گفت ریچارد برنز ، مدیر پروژه OSIRIS-REx در مرکز پرواز Goddard ناسا.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *