“امید جدید” برای هولوگرام واقعی پس از موفقیت بزرگ محققان توکیو – اخبار جهانی RT

پس از دهه ها تحریک و ناامیدی از زمان ورود “جنگ ستارگان: یک امید جدید” به صفحه نمایش بزرگ در سال 1977 ، به نظر می رسد پس از دستیابی به موفقیت محققان ژاپنی ، جهان به زودی ممکن است هولوگرام مناسب داشته باشد.

تیمی از دانشمندان دانشگاه کشاورزی و فناوری توکیو (TUAT) با استفاده از مواد “metasurface” که نور را در مقیاس نانو کنترل می کنند ، یک هولوگرام سه بعدی بنافید ایجاد کرده اند که از چند زاویه دید با کیفیت قابل احترام قابل مشاهده است.

هولوگرام های استاتیک ، مانند هاوربرد ، مدت هاست که در دنیای واقعی تا حدودی ناامید کننده جلوه های فیلم بسیار هیجان انگیز از بازدیدهای صفحه نمایش بزرگ مانند “جنگ ستارگان” و “بازگشت به آینده” هستند.

https://www.youtube.com/watch؟v=G_H2Jso95KQ

این هولوگرام های مصنوعی با کیفیت پایین ، تصویر ثابت و زاویه دید بسیار محدودشان مشخص می شود – اگر بخواهید یک تهدید فانتزی است.

در سال های اخیر ، “هولوگرام” ستارگان موسیقی پاپ و شمایل های فرهنگی در کنسرت ها و تاسیسات هنری در سراسر جهان ظاهر شده است ، اما هنوز هم به دلیل “هولوگرام واقعی” و در عوض صرفاً معادل قرن بیست و یکم یک ترفند قدیمی سالن ، اساساً دود و آینه (با انداختن برخی لیزرها به داخل) است که دارای زاویه دید محدودی نیز هستند.
همچنین در rt.com
هولوگرام سه بعدی جورج فلوید برای ‘جایگزینی’ بناهای تاریخی متفقین در تور جنوب آمریکا (VIDEOS)محققان TUAT را وارد کنید که با الهام از اولین پروژکتورهای سینمایی متعلق به قرن نوزدهم ، با استفاده از سطوح متفاوتی ، لایه های نازک از مواد با ضخامت فقط نانومتر ، نور سه بعدی ایجاد کرده اند.

این فراسطح ها هنگام عبور از میان الگوهای تکراری کوچک روی سطح آنها ، در مقیاس کوچکتر از طول موج نور ، نور را دستکاری می کنند.

اخبار مرتبط  معترضان یونانی پس از اولین نماز مسلمانان سایت در دهه ها ، پرچمهای ترکیه ، آنکارا و آتن را به آتش کشیدند - RT World News

محققان دریافتند با مرتب سازی دقیق و شکل دادن به این الگوهای سطح سطحی به روشی کاملاً تخصصی ، می توانند مسیر نور را به دلخواه تغییر دهند.

آنها سپس 48 فریم از سطح متشکل از سطح “متشکل از طلا” را چاپ کردند ، که نور لیزر را به سه بعد تقسیم می کند ، و یک تصویر هولوگرافی واقعی در هوا ایجاد می کند که از بیشتر زوایا در یک اتاق مشخص قابل مشاهده است – اگرچه فیلم هنوز هم ثابت است کمی در سمت تاریک

آنها با استفاده از چاپگر پرتو الکترون 48 فرآیند چرخش زمین را طی یک فرآیند 6.5 ساعته ایجاد کردند. سپس تصویر با سرعت 30 فریم در ثانیه (استاندارد تلویزیون زنده) بازسازی شد.

با این سرعت ، چاپ یک فیلم شش دقیقه ای 800 ساعت – تقریباً 33 روز – طول می کشد. برای مرجع ، یک تیم تولید تقریباً یک هفته وقت صرف کردند تا بین یک تا دو دقیقه فیلم برای فیلم فانتزی استاپ موشن 2014 “The Boxtrolls” تهیه کنند.

در حالی که این روند هنوز در مراحل ابتدایی است ، اما نوید بزرگی را برای افراد علمی تخیلی محاصره شده در همه جا نشان می دهد ، که امیدوارند بعد از این همه سال هولوگرام مناسب را تجربه کنند.

محققان قصد دارند این سیستم را توسعه دهند تا روزی فیلمهای تمام رنگی با استفاده از انواع مختلف لیزر تولید شود. در حال حاضر ، اولین فیلم هولوگرافی به دلیل منبع نور لیزر هلیوم-نئون دارای رنگ قرمز است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *