انبوهی از سارکوفاژی ها و مجسمه های طلاکاری شده کشف شده در پایتخت مصر باستان – اخبار جهانی RT

گنجینه های بی حد و حصر باستان شناسی مصر ظاهراً پایانی ندارند زیرا مقامات از تعداد فوق العاده ای از اکتشافات جدید ، از جمله حداقل 100 تابوت و 40 مجسمه طلاکاری شده به دوران باستان خبر داده اند.

این آثار باورنکردنی در نکرول بزرگ ساقارا در جنوب قاهره کشف شد که به عنوان گورستانی برای پایتخت مصر باستان ، ممفیس ، عمل می کرد.

مجموعه ای از سارکوفاژی ها و مجسمه های دقیق روز شنبه در سایه هرم معروف استپ از Djoser در سقاره نمایش داده شد.

خالد الانانی ، وزیر گردشگری و آثار باستانی در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که یافته ها بیش از 25000 سال قبل از سلسله بطلمیوسی و اواخر دوره گذشته است. اولی حدود 300 سال ، از حدود 320 قبل از میلاد تا حدود 30 سال قبل از میلاد ، بر مصر حکومت می کرد ، در حالی که دومی از 664 تا 332 قبل از میلاد کشیده شد.
همچنین در rt.com
مصر مقبره ای 3000 ساله را با حنجره اختصاص داده شده به هوروس ، خداوند آسمان ، کشف کرد (ویدئو ، عکس)اخبار مرتبط  کودکان زخمی که پس از حمله هوایی عربستان سعودی به منطقه مسکونی (بیمارستان) در بیمارستان یمن معالجه شدند - RT World News

با نگاهی به تصویربرداران ، باستان شناسان تابوتی را باز کردند تا یک مومیایی کاملاً محافظت شده را که درون آن پارچه پیچیده بود ، کشف کنند. آنها همچنین با اشعه ایکس مومیایی را نشان دادند تا چگونه بدن را حفظ کرده اند.

اقلام در حداقل سه موزه از جمله موزه بزرگ مصر که مصر در نزدیکی اهرام جیزه می سازد پخش خواهد شد.

ال-آنانی گفت که کشف دیگری در نکروپلیس سقاره در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد.

اطلاعیه روز شنبه آخرین گزارش از مجموعه یافته های باستان شناسی در مصر است. سایت ساقرا بیش از ده ها اهرام ، صومعه های باستانی و همچنین مکان های دفن حیوانات باستانی را شامل می شود. این ویرانه ها به عنوان میراث جهانی یونسکو تعیین شده است.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *