اندیشکده ناتو ، روزنامه نگاران و فعالان انگلیسی زبان را که از بلاروس پوشش می دهند ، ثبت نام می کند – و توییتر نگاه دیگری دارد – RT World News

برخی از برترین روزنامه نگاران-فعالانی که بلاروس را به انگلیسی در توییتر پوشش می دهند ، هم اکنون در سازمان هایی کار می کنند که از منافع تولیدکنندگان اسلحه غربی دفاع می کنند – بدون پیروی از آنها.

روز چهارشنبه ، مرکز تجزیه و تحلیل سیاست های اروپا (CEPA) – مستقر در ورشو ، لهستان و واشنگتن دی سی – اعلام کرد که “هیجان زده” از Tadeusz Giczan به عنوان یک دوست استقبال کند. او قبلاً با NEXTA کار کرده است “بزرگترین کانال تلگرامی بلاروس”.

CEPA بیشتر از Giczan برای این کار تعریف کرد “کار خارق العاده ای که رویدادهای بلاروس را پوشش می دهد” اشاره به اعتراضات چند هفته ای که تلاش کرده اند نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را لغو کنند. از همان آغاز شورش علیه الكساندر لوكاشنكو ، رئیس جمهور ، NEXTA آشكارا در كنار تظاهرات كنندگان قرار گرفت.

به نظر می رسد که Giczan مستقر در لندن ، مینسک متولد و تحصیل کرده لهستان ، مناسب ترین گزینه برای CEPA است “معتقد است که تئاتر استراتژیک منطقه ای بین برلین تا مسکو و از دریای بارنتس تا دریای سیاه را نشان می دهد ، منطقه ای است که مورد توجه استراتژیک ایالات متحده است.”

اینکه چرا ، به طور دقیق ، سرزمین مورد ادعای مشترک المنافع قدیمی لهستان-لیتوانیایی و پروژه ‘Intermarium’ که بین جنگ های جهانی توسط ورشو پشتیبانی می شود ، برای ایالات متحده حیاتی است ، هرگز به طور کامل توضیح داده نمی شود. این مانع از دریافت بودجه CEPA از وزارت امور خارجه ایالات متحده ، متخصصان تغییر رژیم در بنیاد ملی برای دموکراسی ، سازندگان اسلحه مانند لاکهید مارتین ، ریتئون و بل – یا ناتو برای این موضوع نشده است.
همچنین در rt.com
لوکاشنکو می گوید ایالات متحده در پشت اعتراضات بلاروس ، با سوiting استفاده از طبقه کوچک “بورژوای جوان” تازه “ظهور” که “قدرت می خواهند”گیکزان تنها فعال روزنامه نگار – متخصص در مورد همه چیز در بلاروس نیست که می تواند از فعالیت شبکه های اجتماعی به دنیای اتاق فکر پرش کند. دو صدای مهم دیگر طی ماه گذشته این کار را انجام داده اند و در پسر عموی CEPA ، مرکز اوراسیا ، زیر مجموعه شورای آتلانتیک فرود آمدند.

اخبار مرتبط  رهبر هنگ کنگ از قدرتهای اضطراری برای به تعویق انداختن انتخابات قانونگذاری برای یک سال استفاده می کند - RT World News

شورای آتلانتیک یک اتاق فکر برجسته ناتو است که از این ایده حمایت می کند که روسیه تهدیدی اساسی برای اروپا و ایالات متحده است تا دلیل ناتو را برای مدت طولانی از تاریخ انقضا War جنگ سرد خود توجیه کند. اکنون هانا لیوباکوا و Franak Viačorka ، دو صدای آنلاین با نفوذ در بلاروس ، در صفوف خود قرار گرفته است.

Liubakova به عنوان یک روزنامه نگار سابق با Outriders توصیف شده است ، “پلت فرم چند رسانه ای بین المللی” از لهستان فرار کن در همین حال ویانورکا با آژانس جهانی رسانه جهانی – USAGM ، بازوی تبلیغاتی رسمی دولت در واشنگتن – قرارداد بست و “مدیر خلاق سرویس بلاروس رادیو اروپای آزاد / رادیو آزادی (RFE / RL).”

بعید است که این مهاجرت به اتاق فکر توسط دولت لوکاشنکو با لغو اعتبار روزنامه نگاران شاغل در رسانه های غربی انجام شود ، به این دلیل که آنها ادعا می کردند آشوب ایجاد کرده اند. حداقل به این دلیل که این تصمیم در 29 آگوست ، چهار روز پس از آنکه لیوباکوا به شورای آتلانتیک رفت و دو هفته پس از انجام چنین کاری توسط ویانورکا ، در 14 آگوست ، سقوط کرد.

جالب تر اینکه آنها به آغوش ناتو پناه بردند ، که ادعا می کند کاملاً درگیر حوادث بلاروس نیست. با این وجود بازوی شکل دهنده این اتحاد مشتاقانه مشتاق است “تقویت صدا” فعالان روزنامه نگاری مخالفت لوکاشنکو را تشویق می کنند.

آخرین اما نه کمترین ، در حالی که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند توییتر در هفته های اخیر برچسب هایی مانند RT ، Sputnik و Xinhua را به عنوان “وابسته به دولت” ، همین استاندارد در مورد رسانه های بریتانیا ، آلمان ، فرانسه یا ایالات متحده اعمال نشده و تحت کنترل بودجه دولت های آنها ، از جمله کارفرمای سابق ویانورکا ، USAGM قرار گرفت.

توییتر نیز افشای این را مجبور نکرده است “اتاق فکر” اکنون فعال تقویت کننده فعالیت بلاروس علاقه مستقیم به ایجاد تنش در اروپای شرقی به منظور تقویت حضور ناتو و همچنین فروش سلاح در منطقه دارد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *