انسان ها ژن هایی دارند که می توانند چشمان خود را دوباره ثبت کنند – آنها فقط از طریق تکامل خاموش شده اند – اخبار جهانی RT

محققان دریافته اند که انسان ، مانند گونه های ماهی و مارمولک ، توانایی تولید اندام های حسی آسیب دیده مانند چشم را نیز دارد ، اما در جایی از سفر تکاملی ، ژن “خاموش” شد.

ضربه به چشم و به طور خاص آسیب به شبکیه چشم ، علت اصلی کوری در انسان در سراسر جهان است ، زیرا اندام حسی بسیار پیچیده است ، با مجموعه ای وسیع از سلول های میله ای و مخروطی تشخیص دهنده نور ، داده های نور را به سیستم عصبی مرکزی ما تغذیه می کنند.

به همین دلیل است که بافت شبکیه برای ما غیرممکن است مانند سایر بافتهای آسیب دیده مانند پوست یا استخوان.

با این حال ، گونه هایی مانند ماهی گورخر قادر به تولید مجدد این نوع بافت هستند و انسان 70 درصد از ژن های مشابه را با آنها به اشتراک می گذارد ، از جمله ژنی که توانایی بازسازی بافت حسی بینایی خود را به آنها می دهد.
همچنین در rt.com
دانشمندان هشدار می دهند که “کلون” همه گیری قبلی که کودکان جهان را احیا می کند شوم را تهدید می کندطبق گفته دانشمندان علوم اعصاب دانشگاه جان هاپکینز ، ست بلاکشاو ، این توانایی در واقع تنظیمات پیش فرض بسیاری از حیوانات از جمله انسان است – ما فقط آن را در چندین نقطه از درخت تکاملی خود از دست دادیم. ندیدم که یکی می آید.

“تحقیقات ما به طور کلی نشان می دهد که پتانسیل احیا در پستانداران ، از جمله انسان وجود دارد ، اما برخی از فشارهای تکاملی آن را خاموش کرده است” بلاكشاو توضيح داد.

در حالی که ما انسان ها هنوز در رحم هستیم ، شبکیه به عنوان کششی از مغز که از خارج رشد می کند و سیستم عصبی مرکزی شکل می گیرد که به پشت چشم ما می رسد.

در داخل شبکیه ، سلولهای گلایال مولر به عنوان خانه دار و نگهبان چشم ما عمل می کنند ، انتقال دهنده های عصبی و بقایای مختلف چشم را تمیز می کنند ، در حالی که پاسخ ایمنی را نیز در صورت لزوم ایجاد می کنند.

در بعضی از حیوانات مانند ماهی و خزندگان ، این سلولهای مولر همچنین سلولهای عصبی را که برای پردازش سیگنالهای نوری دریافت شده از چشم به مغز منتقل می کنند ، بازسازی می کنند.

اخبار مرتبط  دانمارک به دلیل شیوع تاج ویروس مزرعه 11000 راسین را کشته - RT World News

دانشمند مغز و اعصاب ، Thanh Hoang و تیم وی از جان هاپکینز ژن های موجود در سلول های ماهی گورخر ، جوجه و موش را بررسی کردند و نحوه واکنش آنها به آسیب شبکیه را در این سه گونه مشاهده کردند.

همانطور که انتظار می رفت ، ژن ها برای کمک به پاکسازی بافت آسیب دیده و مقابله با عفونت قریب الوقوع ، پاسخ ایمنی را افزایش دادند. با این حال ، در سلول های پستانداران در موش ها ، یک شبکه سپس ژن ها را سرکوب می کند قبل از اینکه آنها شروع به تبدیل شدن به سلول های تولید مثل مانند سایر گونه های غیر پستاندار کنند.

محققان با تلاش در مکانیسم زیربنایی حاکم بر سلولها ، سلولها را برای شروع بازسازی سلولهای عصبی شبکیه در موشهای بالغ پس از صدمه به شبکیه منعکس کردند.
همچنین در rt.com
حس ششم؟ دانشمندان ادعا می کنند اولین اعضای حیوانی را کشف کرده اند که می توانند میدان های مغناطیسی را “ببینند”محققان گمان می کنند که از دست دادن این توانایی بازسازی ممکن است معامله ای تکاملی باشد ، که در آن پستانداران در هزینه های توانایی های بازسازی مجدد بافت پیشرفته تر ، می توانند با انگل ها مبارزه کنند.

“ما می دانیم که ویروسها ، باکتریها و حتی انگلهای خاصی می توانند مغز را آلوده کنند. اگر سلولهای مغزی آلوده اجازه رشد و گسترش عفونت از طریق سیستم عصبی را داشته باشند ، می تواند فاجعه باشد. “ بلاك شاو گفت

ما هنوز از مرحله ای که انسان قادر به بازسازی اندام های حسی آسیب دیده پیچیده مانند چشم باشد فاصله داریم ، اما این تحقیق یک مسیر کاملا جدید برای تحقیقات آینده ایجاد می کند و ممکن است در انتهای تونل برای آسیب دیدگی مداوم نور ایجاد کند. – باعث نابینایی در سراسر جهان می شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *