انفجارهای متعدد بمبی در مجتمع زندان در افغانستان ، 1 کشته و 20 زخمی بر جای گذاشت

دست کم یک نفر پس از انفجار یک سری بمب در خارج از یک زندان زندان در شهر جلال آباد در شرق افغانستان کشته شد. درگیری بین پلیس و حمله شبه نظامیان که راه خود را در داخل زندان به راه انداختند آغاز شد.

به گزارش رویترز ، سهراب قادری ، عضو شورای استانی گفت ، یک انفجار بزرگ بمبی با اتومبیل با دو انفجار کوچک در نزدیکی مجموعه زندان دنبال شد.

برای مقابله با شبه نظامیان ، که موقعیت خارج از مجتمع را در دست گرفتند ، یک نیروی پلیس بزرگ مستقر شد و از آن زمان راه خود را به داخل مجتمع راهپیمایی کرده است.

خبرگزاری TOLO افغانستان به نقل از سخنگوی والی ولایت ننگرهار گفته است که در نخستین انفجار در ورودی دروازه زندان یک نفر کشته شد.

شاهدان عینی به این خبر گفتند که بمب اولیه خودرو توسط یک بمبگذار انتحاری منفجر شد تا راه ورود مهاجمان به مجتمع زندان را پاک کند.

در همین حال ، امل نیازی رئیس پلیس استان ننگرهار به آژانس گفت که دو انفجار نیز در داخل زندان به بیرون رفت و ده‌ها زندانی فرار کردند اما بعدا دوباره اسیر شدند.

قادری گفت: درگیری بین دو طرف سنگین و ادامه دارد. فیلم های منتشر شده در رسانه های اجتماعی نشان می دهد که دود سیاهی از منطقه ای که زندان در آن قرار دارد بالا می رود.

اخبار مرتبط  ماسک بالا ، شلوار پایین؟ یک زن اوکراینی برای دیدار با خواسته های ایمنی Covid-19 (چهره) را تحت پوشش چهره خود قرار داد (VIDEO) - RT World News

رسانه های محلی گزارش دادند که طالبان که از روز جمعه با آتش بس نیروهای امنیتی موافقت کردند ، از دخالت در این حمله انکار کردند.

دولت اسلامی (داعش ، سابقا داعش / داعش) بعدا مسئولیت این حمله را از طریق خبرگزاری Amaq خود به عهده گرفت.

دولت افغانستان صدها تن از زندانیان طالبان را در جریان آتش بس سه روزه برای تعطیلات عید قربان اسلامی ، آزاد کرد زیرا دو طرف برای مذاکرات صلح تازه آماده می شوند. انتظار می رفت که مذاکرات در ماه مارس با توافقی که در فوریه با ایالات متحده امضا کرد ، آغاز شود ، اما به دلیل درگیری در مورد آزادی زندانیان به تأخیر افتاد.
همچنین در rt.com
طالبان آتش بس سه روزه را برای تعطیلات اسلامی عید قربان اعلام کرد – اما قول می دهد در صورت حمله حمله قصاص کندمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *