انفجار موشک در نزدیکی سفارت ایالات متحده در منطقه سبز بغداد در اولین حادثه از این دست در WEEKS – گزارش – RT World News

براساس گزارش ها ، حداقل یک موشک در نزدیکی منطقه به شدت مستحکم بغداد واقع شده است ، که سفارت ایالات متحده و سایر ترکیبات دیپلماتیک در عراق را در خود جای داده است ، که احتمالاً اولین حمله به این تاسیسات را طی چند هفته انجام داده است.

رسانه های محلی گفتند که این انفجار آژیرهای سحرگاه صبح امروز سه شنبه در مجتمع سفارت ایالات متحده ایجاد شد. رویترز با استناد به ارتش عراق گزارش داد که این موشک از یک منطقه شرقی بغداد شلیک شده و به یک ساختمان خالی داخل منطقه برخورد کرده است. در این حادثه تلفات جانی گزارش نشده است.

اگرچه مجتمع گسترده منطقه سبز و مناطق اطراف آن در طی سالیان متمادی هدف حملات موشکی – حداقل 27 نفر در سال 2020 – چنین حوادثی در هفته های اخیر کاهش یافته است ، با آخرین مورد در تاریخ 6 ماه مه در نزدیکی بغداد. فرودگاه بین المللی ، در حدود 25 کیلومتری غرب منطقه سبز واقع شده است. در صورت تأیید ، اعتصاب روز سه شنبه نیز از زمان انتصاب نخست وزیر جدید عراق مصطفی ال کاظیمی ، یک رئیس اطلاعات قبلی ، آغاز خواهد شد.

اخبار مرتبط  گروه های فلسطینی توافق صلح بحرین و اسرائیل را محکوم می کنند - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
هلیکوپترهای آمریكایی هلیكوپترهای آمریكایی راكی كردند – موشك ها در نزدیكی منطقه سبز بغداد به زمین نشستندیک روزنامه نگار بازنشسته که سالها در تبعید در انگلستان در زمان سلطنت صدام حسین بود ، انتصاب کاظمی ماههای بن بست سیاسی در عراق پس از استعفای عادل عبدالمهدی پایان یافت. در حالی که ظهور وی با شور و هیجان در واشنگتن روبرو شد – وزیر امور خارجه ایالات متحده مایك پومپئو ابراز حمایت از وی “دستور کار جسورانه” – نخست وزیر برای برخی از جناح های ایران تر در سیاست عراق جنجال برانگیز بوده است. برخی از گروه های شبه نظامی اصرار دارند که او باید باشد “پشت میله های زندان،” وی را متهم به تأیید ترور آمریكا از قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس ایران كه در ماه ژانویه موجب اعتراضات گسترده در عراق شد ، از جمله خواستار اخراج نیروهای آمریكایی از این كشور است.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *