انکار قاضی برای وثیقه آسانژ “ناعادلانه و غیرمنطقی” ، دلیلی برای نگه داشتن او در پشت میله های زندان – سردبیر ویکی لیکس – اخبار جهانی RT

کریستین هرافنسون ، مدیر مسئول ویکی لیکس ، اندکی پس از آنکه قاضی در لندن آخرین درخواست وثیقه وی را رد کرد ، گفت کاملاً منطقی نیست که جولیان آسانژ را بیش از این در بند نگه داریم.

در صحبت با خبرنگاران در خارج از ساختمان دادگاه ، Hrafnsson قاضی منطقه Vanessa Baraitser را به عنوان الف “ناامیدی بزرگ”

این ناعادلانه ، ناعادلانه و غیرمنطقی است ، اگر حکم او را درباره سلامتی جولیان دو روز پیش در نظر بگیرید.

روز دوشنبه ، بارایتسر با استناد به نگرانی که سیستم قضایی آمریکا نمی تواند از خودکشی احتمالی وی در پشت میله ها جلوگیری کند ، از استرداد آسانژ به ایالات متحده امتناع کرد. با این وجود روز چهارشنبه ، وی از اعطای وثیقه امتناع كرد و گفت كه احتمال زیاد عدم حضور متهم در دادرسی تجدیدنظر وجود دارد.

بارایتسر قبلاً به همین دلیل درخواست وثیقه آسانژ را در سپتامبر 2019 و مارس 2020 رد کرد.

در همان زمان ، وکیل این فعال استدلال کرده است که تصمیم اخیر قاضی در مورد انکار استرداد “به طور گسترده کاهش می یابد” هر انگیزه ای برای عدم حضور در دادگاه

هرافنسون به خبرنگاران گفت كه سلامت جسمی و روانی آسانژ در زندان با امنیت بالا بلمارش در لندن ، كه قبلاً به دلیل جلوگیری از وثیقه در سال 2012 به دلیل جلوگیری از استرداد به سوئد ، 50 هفته مجازات را گذرانده است ، به طرز چشمگیری بدتر شده است.

اخبار مرتبط  والدین لحظات وحشتناک پس از سر بریدن معلم نوجوان را در خارج از مدرسه فرانسه به یاد می آورند - RT World News
همچنین در rt.com
دادگاه انگلیس با سپردن وثیقه توسط دادگاه انگلیس ، مجبور شد در زندان با امنیت بالا بماند“فرستادن او به آنجا معنایی ندارد” هرافنسون گفت ، افزود كه احتمالاً در آينده آينده به اين حكم تجديد نظر خواهيم كرد. “جنگ ادامه خواهد یافت. ما می خواهیم این پایان یابد ، اما اطمینان داریم که عدالت پیروز خواهد شد. “

استلا موریس ، شریک زندگی آسانژ و مادر دو فرزندش ، تأکید کرد که ابتدا نباید این فعال در بلمرش حبس می شد. “من اصرار می کنم [US] وزارت دادگستری برای رد این اتهامات و رئیس جمهور ایالات متحده برای عفو جولیان ، “ او گفت.

در ایالات متحده ، آسانژ به توطئه برای به دست آوردن و انتشار اطلاعات بسیار محرمانه مربوط به رفتار نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق متهم شده است. در صورت استرداد و مقصر شناخته شدن در تمام اتهامات ، وی می تواند تا 175 سال زندان محکوم شود.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *