انگلیس ، فرانسه و آلمان نسبت به تحریم های بیشتر ایالات متحده علیه ایران هشدار می دهند ، اما می خواهند تحریم تسلیحاتی باقی بماند – RT World News

انگلیس ، فرانسه و آلمان به طور مشترک نسبت به اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران هشدار داده اند و می گویند که این امر “عواقب نامطلوب” در سطح سازمان ملل خواهد داشت ، اگرچه آنها موافق هستند که تحریم فروش اسلحه باید همچنان برقرار باشد.

“ما قاطعانه اعتقاد داریم که هرگونه تلاش یک جانبه برای تحریک برنامه تحریم سازمان ملل می تواند عواقب منفی جدی در شورای امنیت سازمان ملل متحد داشته باشد.” بیانیه مشترک آنها خوانده شده است؛ این به دنبال ملاقات بین ملل در برلین منتشر شد.

آنها همچنین گفتند که تحریم ها علیه ایران اعمال خواهد شد “ناسازگار” با توافق هسته ای ایران ، که ملت ها به دنبال آن هستند “حفظ.” آنها می گویند استراتژی ایالات متحده است “حداکثر فشار” راه مقابله با ایران نیست.
همچنین در rt.com
آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران می خواهد “کاملاً همکاری” کرده و به بازرسان اجازه دهد به سایتهای هسته ای مشکوک “بدون تأخیر” دسترسی پیدا کنندوی گفت: “ما اطمینان داریم که باید نگرانی های مشترک را درباره برنامه هسته ای ایران ، برنامه موشک های بالستیک و فعالیت های بی ثبات منطقه ای آن در درازمدت نشان دهیم. برای این منظور ، ما همچنان اعتقاد داریم که استراتژی فشار حداکثر به طور مؤثر در رسیدن به این هدف عمل نمی کند ، و درعوض متعهد می شویم که ایران را پاسخگو ، ضمن پیگیری دیپلماسی و گفتگوی معنادار. “

ایالات متحده از توافق هسته ای ایران – یا برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) – در سال 2018 انصراف داد و تحریم هایی را برای صادرات نفت تهران ، یکی از منابع اصلی درآمد این کشور وضع کرد.

رئیس جمهور آمریكا ایران را مورد انتقاد قرار داده و ادعا كرده است كه قوانین JCPOA را نقض كرده است ، این امر محدودیت فعالیت هسته ای این كشور را فراهم می كند و به بازرسان بین المللی اجازه می دهد تا در ازای رفع تحریم ها وارد كشور شوند و بر آنها نظارت كنند.

اخبار مرتبط  ماکرون اعلام کرد دومین قفل ملی در فرانسه است ، می گوید کشور توسط Covid-19 "بیش از حد" است - RT World News

روسیه و چین همچنین به طور جداگانه استراتژی دولت ترامپ با ایران و همچنین کنار گذاشتن آن از توافقنامه JCPOA 2015 را محکوم کرده اند.
همچنین در rt.com
ایران تحریم های “ظالمانه” ایالات متحده علیه سوریه را مورد انتقاد قرار داده و وعده تقویت روابط اقتصادی با متحد “مقاومت” را می دهددولت ترامپ همچنین از تمدید تحریم تسلیحاتی سازمان ملل بر ایران که قرار است در ماه اکتبر منقضی شود ابراز حمایت کرده است. اگر تحریم تمدید نشود ، ایالات متحده تهدید کرده است “عکس فوری” از همه تحریم ها علیه ایران ، که می تواند همه تحریم های سازمان ملل علیه این کشور را مجدداً منحل کند و احتمالاً توافق هسته ای را منحل کند.

انگلیس ، فرانسه و آلمان در بیانیه مشترک خود گفتند که با روسیه و چین در مورد تحریم تسلیحات در حال گفتگو هستند ، اذعان می کند که رفع تحریم ها می تواند داشته باشد “پیامدهای مهم برای امنیت منطقه و ثبات.”

کشورها می گویند که می خواهند با ایران گفتگوهای بیشتری انجام دهند تا آنها را وارد کشور کنیم “رعایت کامل” با توافق هسته ای

“ما همچنان به JCPOA متعهد هستیم و به منظور حفظ آن ، ایران را ترغیب می کنیم تا کلیه اقدامات مغایر با توافق را معکوس کرده و بدون تأخیر به اجرای کامل آن بازگردد.”

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *