انگلیس می گوید گذرنامه های BNO برای هنگ كونگرس پس از تهدید چین به رسمیت شناختن آنها در ردیف شهروندی ، “قانونی” است – RT World News

لندن تأکید کرد که گذرنامه ملی بریتانیا بریتانیا (BNO) پس از اعلام چین ممکن است به رسمیت شناخته شدن آنها در میان قوانین جدید ویزای ارائه شده به 3 میلیون هنگ کنگر ، راهی برای تابعیت انگلیس ، “قانونی” باشد.

تحت شرایطی که این هفته توسط لندن مشخص کرد ، به دارندگان گذرنامه BNO و وابستگان فوری آنها امکان زندگی و کار در انگلیس به مدت 5 سال داده می شود. پس از گذشت 5 سال ، دارندگان گذرنامه می توانند درخواست کنند “مستقر شده” وضعیت و 12 ماه بعد می توانند برای شهروندی کامل اقدام کنند.

حرکت به عنوان انفجار شد “دستکاری سیاسی” روز پنجشنبه توسط وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، در حالی كه سفارت چین در لندن این را گفت “قوانین بین المللی را نقض می کند.” سخنگوی نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون به رویترز گفت که گذرنامه ها هستند “اسناد مسافرتی بین المللی معتبر” و همین است “چگونه انتظار دارید که با آنها رفتار شود.”
همچنین در rt.com
چین به انگلستان هشدار می دهد که از ادامه “مسیر اشتباه” با دخالت هنگ کنگ در مورد تعلیق مورد انتظار برای استرداد جلوگیری کندهر شخص متولد قبل از سال 1997 – سال بازگشت هنگ کنگ به چین – واجد شرایط درخواست گذرنامه BNO است. همانطور که می گوید ، دارندگان گذرنامه در حال حاضر مجاز به اقامت بدون ویزا شش ماه در انگلستان هستند.

با این قوانین جدید ، تقریباً سه میلیون نفر از ساکنان هنگ کنگ واجد شرایط تبدیل شدن به شهروندان بریتانیا خواهند بود ، به این معنی که این تغییرات ایجاد یک مسیر مهاجرت بزرگ و پایدار به انگلستان است.

اخبار مرتبط  نیوزیلند در میان موج 2 کاوید 19 - قفل بزرگترین شهر را بازگرداند - RT World News

“شهروندان BN (O) اکنون انتخاب خود را برای آمدن و زندگی ، کار و تحصیل در انگلستان ، ایجاد زندگی جدید برای آنها و خانوادهشان خواهند داشت.” وزیر امور خارجه انگلیس ، پریت پاتل ، روز دوشنبه گفت.

تصمیم لندن در پاسخ به قانون جدید بحث برانگیز امنیتی وضع شده توسط پکن به هنگ کنگ ، که موجب واکنش های بین المللی شد. پاتل گفت تغییرات ویزا شیوه نگهداری انگلیس است “وعده حمایت از آزادی ها” در مستعمره انگلیس سابق.
همچنین در rt.com
از زمان تصویب قانون امنیت ملی هنگ کنگ ، صدها نفر که دستگیر شده اند ، سازمان ملل متحد “نگران” شدندمسیر جدید ویزا در ژانویه 2021 در دسترس خواهد بود.

پس از انتقال حاکمیت هنگ کنگ در اول ژوئیه 1997 توسط انگلستان ، گذرنامه BN (O) به یک سند مسافرتی همه جا در بین افراد محلی تبدیل شد – اگرچه قبل از چهارشنبه ، این تنها می تواند دارنده خود را فقط اقامت موقت در انگلیس ارائه دهد.

پکن تأکید کرده است که قانون بحث برانگیز امنیتی برای آن حیاتی است “حاکمیت ، امنیت و منافع ملی ،” و از انگلیس خواست که “بلافاصله اشتباهات خود را اصلاح کرده و از مداخله در امور هنگ کنگ ، که امور داخلی چین است ، دست بکشید.”

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *