اوربان می گوید ، مجارستان بودجه اتحادیه اروپا را وتو کرد زیرا بروکسل ایالات را مجبور به پذیرش مهاجرت می کند – RT World News

نخست وزیر ویکتور اوربان روز چهارشنبه توضیح داد که مجارستان به دلیل “سیاه نمایی” که خواستار حمایت اجباری از مهاجرت است ، بودجه اتحادیه اروپا و صندوق بهبود ویروس پس از کرونا را وتو کرد.

“پس از پذیرفتن پیشنهاد فعلی ، هیچ مشکلی در رابطه با پرداخت وجه به کشورهای عضو برای حمایت از مهاجرت و باج گیری از کشورهای مخالف مهاجرت با تحریم های بودجه ای وجود ندارد.” اوربان گفت.

مجارستان و لهستان هر دو بودجه و برنامه بهبودی اقتصادی را که تحت تأثیر بیماری همه گیر Covid-19 در روز دوشنبه قرار گرفت ، وتو کردند ، با این استدلال که قانون بودجه بندی شامل بندی می شود که دسترسی به پول را منوط به رعایت قانون قانون می کند. اما بسته مالی 1.8 تریلیون یورویی (2.14 تریلیون دلار) اتحادیه اروپا بندهای خاصی در مورد مهاجرت ندارد.

اوربان مدت هاست که با مهاجرت گسترده مخالفت می کند و می گوید این به هویت مسیحی ملی و اروپایی لطمه می زند. در ماه مارس ، او از اتحادیه اروپا خواست تا موج جدیدی از مهاجران را که سعی دارند از ترکیه از مرز عبور کنند ، متوقف کند. “به عنوان آخرین چاره ، مانند سال 2015 ، مجارها وجود دارند ،” در آن زمان اوربان گفت. “باید از مرز اتحادیه اروپا دفاع شود … کاری که مجارستان انجام خواهد داد.”
همچنین در rt.com
مجارستان تهدید به وتو كردن بودجه 7 ساله اتحادیه اروپا و صندوق بهبودی پس از Covid در میان جنجال بر سر قانون استاخبار مرتبط  هکرها حساب توییتر وب سایت India PM Modi را ربوده و درخواست کمک مالی در کلاهبرداری بیت کوین Covid-19 - اخبار جهانی RT

زولتان كواچ ، وزیر امور خارجه مجارستان در ارتباطات بین المللی ، نیز در مورد وتو اظهار نظر كرد و آن را یادداشت كرد “ناشی از مجارستان نبود ، بلکه کسانی بودند که شرایط منتهی به آن را ایجاد کردند.” کواچ گفت ، قوانین جدیدی که وجوه اتحادیه اروپا را به حمایت از قانون متصل می کند پیمان تأسیس اتحادیه اروپا را نقض کرد و در ماه جولای توافق نامه عدم اتصال بودجه به “شرایط سیاسی” را به دست آورد.

مخالفت با بند “حاکمیت قانون” توسط مجارستان و لهستان با تحقیقات اتحادیه اروپا در مورد استقلال دادگاه ها ، سازمان های غیر دولتی و رسانه ها در هر دو کشور آغاز شده است.

در همین حال ، پائولو جنتیلیونی ، کمیسر اقتصاد اروپا روز سه شنبه گفت که ریاست اتحادیه اروپا در تلاش است تا اختلافات را به سرعت حل کند. وی گفت ، لهستان و مجارستان هیچ منافع اقتصادی در جلوگیری از برنامه های اتحادیه اروپا ندارند ، زیرا آنها برنامه ریزی می کنند “از بزرگترین ذی نفعان هستند” از بودجه اتحادیه اروپا و همچنین از یک بیماری همه گیر ویروس کرونا رنج می برند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *