اولین اسکادران هواپیماهای جنگنده رافائل ساخت فرانسه به عنوان تنش با چین در حال ورود به هند هستند – RT World News

اولین اسکادران پنج هواپیمای جنگنده چند منظوره Dassault Rafale در هند به زمین نشست. تحویل هواپیما ، که خرید آن ادعاهای اختلاس را برانگیخته بود ، یک ماه پس از درگیری خونین با چین صورت گرفت.

این جت ها از Merignac در جنوب غربی فرانسه سوار شدند و با سفر به هوای میانه حدود 7000 کیلومتر طی کردند. آنها صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در پایگاه هوایی Ambala در شمال غربی ایالت هاریانا هند فرود آمدند.

این پایگاه به عنوان خانه جدید هواپیماها خدمت می کند. قرار است اولین دسته از رافالز به اسكادران تازه تأسیس شده شماره 17 ، ملقب به “فلش های طلایی” بپیوندد.

نخستین هواپیمایی که به نیروی هوایی هند تحویل داده شد دارای شماره دم “RB 01” بود که رسانه های محلی می گویند ادای احترام به رئیس نشسته رئیس ستاد هوایی مارشال راش کومار سینگ بههادوریا است.

در کل ، هند انتظار تحویل 31 فروند جت دیگر رافائل تا سال 2022 را دارد.

هواپیماها در میان ادامه تنش ها با چین وارد شدند و باعث شدند مطبوعات هندی توانایی های جنگی خود را با جنگجویان چنگدو ج-20 پکن مقایسه کنند.

طبق گفته های Financial Express ، قرار گرفتن جت ها در Ambala امکان استقرار سریع آنها در برابر یک پتانسیل را فراهم می کند “تهدید” از چین و همچنین از پاکستان آمده است.

اخبار مرتبط  فعالان شورشی انقراض انجمن تجاری HQ را با FAKE Blood شلیک کردند تا "لابی های بدبین" را محکوم کنند - RT World News

در 15 ژوئن ، 20 سرباز هندی در یک درگیری شدید با نیروهای چینی در مرز مورد مناقشه در هیمالیا کشته شدند. پکن تصدیق کرد “تلفات” در هر دو طرف اما تعداد کمی از انتشار شماره های خود متوقف شد. نبرد خونین اوج رسیدن به درگیری های مرزی مشابه ، اما نه کشنده مرزی بین ایالات در ماه های اخیر بود.
همچنین در rt.com
هند خرید 33 فروند جنگنده ساخت روسیه را به عنوان بخشی از قرارداد تسلیحات 2.4 میلیارد دلاری تأیید کردعلی رغم افزایش تنش ها ، هر دو کشور توافق کردند که از طریق مذاکرات و جدائی متقابل نیروهای در منطقه مورد مناقشه ، اوضاع را خنثی کنند.

توافق برای خرید هواپیماها از فرانسه در سال 2017 جنجال برانگیزی ایجاد کرد. حزب مخالف کنگره ملی هند دولت را متهم کرد که به ناعادلانه منعقد کردن یک قرارداد پرسود به یک شرکت خارجی و هدر دادن پول مالیات دهندگان با فرض پرداخت بیش از حد برای جت ها. فرانسه و هند هم این ادعاها را تکذیب کردند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *