اولین محکومیت نیوزیلند با حکم دادگاه عالی کشور – بر خلاف دادگاه – RT World News

دیوان عالی نیوزلند حكمی را صادر كرد كه محرومیت نه روزه اول این کشور ، Covid-19 از 26 مارس تا 3 آوریل غیرقانونی بود زیرا در حقوق و آزادی های مردم بدون هیچ پایه قانونی نقض شد.

دادگاه عالی نیوزلند روز چهارشنبه حكم داد كه دستورات اقامت این كشور در منزل ، در معرض تهدید مجازات ، نقض آزادی های مدنی پس از وكیل اندرو بوروددال در ژوئیه یك دادخواست علیه دولت است.

یک هیئت منصفه از سه قاضی تعدادی از شکایات مرتبط را به هم زد اما اعتراف کرد که مقامات قبل از استفاده از تهدید بازداشت پلیس برای نگه داشتن افراد در داخل ، حکم را به تصویب قانون برسانند.

وی گفت: “در حالی که تردیدی وجود ندارد که این الزام یک پاسخ اجباری ، منطقی و متناسب با بحران Covid-19 در آن زمان بود ، این شرط توسط قانون تعیین نشده بود و بنابراین مغایر با بند 5 قانون منشور حقوق نیوزلند ، “ حکم خوانده شده
همچنین در rt.com
نخست وزیر نیوزلند ، آردن پس از ادعای ترامپ ادعا كرد كه ملت جزیره از افزایش coronavirus ‘وحشتناک’ دستگیر شده استپانل ها اضافه كردند كه قفل اولیه كاهش یافته است “برخی از حقوق و آزادیهای مصوب قانون بیل حقوق نیوزلند 1990” از جمله ، اما محدود به آن نیست ، “آزادی حرکت ، اجتماع و اجتماع مسالمت آمیز.”

نخست وزیر ژاكیندا آردن به شهروندان دستور داد كه در 23 مارس در خانه های خود بمانند اما طبق گزارش ها این قانون تا 3 آوریل به قانون نرسیده است.

اخبار مرتبط  حداقل 100 کشته شده در اثر گل سوزی ناشی از موسمی در معدن یشم در میانمار - RT World News

دادستان کل دیوید پارکر تلاش کرد تا اهمیت این حکم را پایین بیاورد و گفت: “ما همیشه تصور می کردیم که از طریق قانونی قانونی عمل می کنیم.”
همچنین در rt.com
ذهن های بزرگ به طور یکسان فکر می کنند؟ نخست وزیر NZ اردن انتخابات را بر اثر سنبله coronavirus به تعویق انداخت ، باعث ایجاد مقایسه با ترامپ شدبا این حال ، با وجود تلاش پارکر و آردن برای چهره شجاع ، امور ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود ، زیرا هر کسی که از 26 مارس تا 3 آوریل به دلیل نتیجه دستورات قفل دستگیر یا بازداشت شده باشد ، ممکن است ادعایی ایجاد کند.

“حتی دستگیری ها بعد از 3 آوریل نادرست بوده است ،” پروفسور حقوق دانشگاه دانشگاه اوکلند کریس گومملیل در ماه مه نوشت.

در همین حال ، نیوزلند انتخابات عمومی خود را به تعویق انداخت ، قانونی را تصویب کرد که امکان جستجوی ملک بدون ضمانت توسط پلیس را فراهم می کند ، و نخست وزیر آردن با صراحت گفته است که مردم مجبور خواهند شد به طور نامحدود در ارتش تحت نظارت ارتش بمانند. “هتل های انزوا” مگر اینکه آنها به آزمایش Covid-19 رضایت دهند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *