اولین موارد ویروس کرونا در اردوگاه مملو از پناهندگان سوری در اردن کشف شد – UN – RT World News

آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد دو مورد ویروس کرونا را در اردوگاه شلوغ آزرق برای پناهندگان سوری در اردن تأیید کرده است.

در اردوگاه آزراق حدود 36000 سوری آواره در اثر جنگ داخلی این کشور زندگی می کنند. به گزارش روز سه شنبه کمیساریای عالی پناهندگان ، دو بیمار به مراکز قرنطینه منتقل شده و همسایگان آنها نیز جدا شده اند.

این اولین عفونت هایی است که در میان سوری های مقیم اردوگاه های پناهندگان در اردن ، جایی که بیش از 100000 سوری آواره مستقر هستند ، تشخیص داده می شود. اردوگاه دیگری به نام زاتاری حدود 76000 نفر را در خود جای داده است.

“این اولین مورد تایید شده ویروس کرونا در اردوگاه های پناهندگان در اردن است” کمیساریای عالی پناهندگان پناهندگان در بیانیه ای گفت. “این یک یادآوری است که همه تحت تأثیر این اپیدمی قرار گرفته اند ،” آژانس اشاره کرد. “راه حل ها باید از طریق همبستگی و همکاری بین المللی حل شود.”
همچنین در rt.com
غرب مانع بازگشت پناهجویان سوری به مکان ها “بمبی” برای از بین بردن اقتصاد و امنیت همسایگان – رئیس جمهور لبنان استاخبار مرتبط  ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی هشدار می دهد كه گزارش های اطلاعاتی اسرائیل را در مورد نقض توافق هسته ای با ارزش اسمی در تهران - گزارش جهان جهانی

اردن در مجموع میزبان بیش از 650،000 پناهنده سوری است. رویترز گفت ، این کشور در ماه گذشته تقریباً دو برابر شده است و در مجموع 2،161 مورد به همراه 15 مورد مرگ بوده است. این رقم نسبت به بسیاری از کشورهای خاورمیانه بسیار کمتر شناخته شده است ، اما مقامات همچنان نگران شیوع شدید آن هستند.

تقریباً دو میلیون کودک اردنی پس از پنج ماه غیبت در اول سپتامبر به مدرسه بازگشتند. با این حال ، به دلیل افزایش در موارد Covid-19 ، تدریس در برخی مناطق به حالت تعلیق درآمد. در برخی از محله های پایتخت ، امان ، پس از دو برابر شدن پرونده ها در روزهای اخیر ، چندین مدرسه برای آوارگان فلسطینی و مدارس دولتی بسته شد.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *