اولین کشتی نفتکش ایرانی هنگام مشاهده هواپیماهای آمریکایی در نزدیکی منطقه اقتصادی ونزوئلا عبور می کند

اولین داده از پنج تانکر ایرانی که به ونزوئلا سوخت می رسانند ، وارد منطقه انحصاری اقتصادی کشور شده است. پیش از این ، تهران به دلیل مداخله در عبور کشتی ها ، آمریکا را تلافی می کرد.

تانکر نفتی با نام تجاری “Fortune” اواخر روز شنبه به EEC (منطقه اقتصادی اقتصادی انحصاری) ونزوئلا رسید ، اطلاعات ردیابی کشتی از Refinitiv Eikon را نشان می دهد.

به محض ورود به آبهای سرزمینی ونزوئلا ، به نظر می رسد این نفتکش توسط کشتی باری ایالات متحده ، آدم جوزف ، از نزدیک دنبال می شود.

هشتگ # گراسیاایران [Thank you, Iran] به مناسبت این مناسبت ، توییتر راه اندازی شده است که شهروندان شهروندان از همکاری میان تهران و کاراکاس به دلیل مخالفت با محاصره دریایی de facto توسط ایالات متحده استقبال می کنند.

“فورچون” به دنبال چهار تانکر دیگر ایرانی – Clavel ، Forest ، Faxon و Petunia – همه در مسیر سواحل ونزوئلا قرار دارند. پیش بینی می شود این کشتی ها در حدود 1.5 میلیون بشکه نفت به کاراکاس تحویل دهند. این کشور علیرغم داشتن بزرگترین ذخایر اثبات شده نفت در جهان ، در تلاش است تا نیازهای داخلی خود را تأمین کند ، و صنعت انرژی خود را با فلج کردن تحریم های ایالات متحده ویران کرده است.

اخبار مرتبط  مسجد می گوید که به اشتراک گذاشتن فیلم با هدف معلم سر بریده شده "پشیمان است" وزیر کشور فرانسه خواهان بسته شدن آن است - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
روحانی هشدار می دهد “اگر” دخالت “در تانکرهای محدود با ونزوئلا را ایجاد کند ،” وارد آمدن “خواهد بود.اندکی قبل از تصویب ، ایران هشدار سختی را به ایالات متحده صادر کرد و خاطرنشان کرد: اگرچه تهران به شعله ور شدن دیگری علاقه ای ندارد ، اما در پاسخ به هر گونه تحریک دریغ نخواهد کرد.

“ما امیدواریم که آمریکایی ها اشتباه نکنند ،” رئیس جمهور ایران حسن روحانی گفت.

در حالی که دولت ترامپ تا حد زیادی از اظهار نظر در مورد تحویل قریب الوقوع خودداری می کند ، که این امر موجب نقض تحریم های ایالات متحده در مورد هر دو ونزوئلا و ایران خواهد بود ، رویترز به نقل از یک مقام ارشد کاخ سفید گفت که هفته گذشته گفته بود واشنگتن در نظر دارد اقداماتی را انجام دهد که می تواند در پاسخ به انتقال سوخت

ونزوئلا نیز به نوبه خود ادعا كرد كه تانكرها رو به رو هستند “تهدید استفاده قریب الوقوع از نیروی نظامی” از ایالات متحده ، قول می دهد کشتی های ایرانی را با هواپیماهای نظامی و کشتی ها همراهی می کند تا آنها را از هرگونه حمله احتمالی محافظت کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *