اولین گفتگوهای دیپلماتیک سطح بالا یونان و ترکیه طی یک سال در جریان کنفرانس مطبوعاتی به صورت لفظی در می آید – RT World News

یک کنفرانس مطبوعاتی توسط وزیران خارجه ترکیه و یونان پس از یک جلسه مهم در روز پنجشنبه به سرعت در تبادل اتهامات متقابل قرار گرفت ، نشان می دهد که دو کشور هنوز بسیاری از مسائل را برای حل و فصل دارند.

از اوت سال گذشته ، هنگامی که آنکارا یک کشتی تحقیقاتی را به آبهای مورد اختلاف در مدیترانه شرقی فرستاد ، که به نظر می رسد سرشار از منابع طبیعی است ، به ویژه بین دو عضو ناتو در حال افزایش است. این حرکت باعث تشدید هر دو کشور و بسیج شناورها و هواپیماهای نظامی شد. آنکارا سرانجام کشتی تحقیقاتی خود را فراخواند ، اما آتن به طور فعال برای سیلی اتحادیه اروپا کار می کرد “معنی دار” تحریم های ترکیه به دلیل رفتارهای تهاجمی آن.

و این تنها محل اختلاف بین طرفین نیست ، که همچنین ادعاهای متناقضی در مورد فضای هوایی ، جزیره قبرس و وضعیت چندین جزیره در دریای اژه دارند ، از جمله.

اولین سفر وزیر امور خارجه یونان به نام نیكوس دندیاس از آنكارا از زمان شروع بحران مدیترانه فرصتی برای شروع بهبود روابط دوجانبه تلقی شد ، اما اوضاع به طور كامل پیش نرفت.
همچنین در rt.com
ترکیه ادعا می کند جنگنده های یونانی در حوالی مناطق دریایی در نزدیکی کشتی تحقیقاتی خود در دریای اژه شلیک کردندکنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار وی با همتای ترکی مولوت چاووسوگلوم با روشی مثبت آغاز شد و میهمان یونانی از پیشنهاد ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا حمایت کرد و در مورد بازنشستگی روابط مثبت صحبت کرد.

اما وقتی فكر شد كه دندیاس تأكید كرد كه نقض حاكمیت یونان توسط تركیه با تحریم ها مقابله خواهد كرد ، بلافاصله اوضاع تغییر كرد.

اخبار مرتبط  هنگ کنگ قدرت های جدید را تحت قانون امنیت ملی به تفصیل می خواند - RT World News

“موضع یونان روشن است. ترکیه قوانین بین المللی و قانون دریایی را در اژه و شرق مدیترانه نقض کرده است” وی گفت ، در حالی که آنکارا را به خاطر پروازهای مکرر هواپیماهای خود از طریق حریم هوایی یونان مقصر دانست.

چاووش اوغلو در پاسخ خود سخنان خود را جمع نکرد و ادعاهای دندیاس را رد کرد و آنها را برچسب گذاری کرد “غیر قابل قبول”.

“شما به اینجا آمده اید ، و سعی می کنید ترکیه را متهم کنید ، به کشور خود پیامی بدهید. پذیرفتن این برای من امکان پذیر نیست” او گفت.
همچنین در rt.com
اردوغان به نخست وزیر یونان می گوید که “حد خود را بدانید” ، تنها گزینه راه حل دو کشور قبرس استوزیر امور خارجه ترکیه اصرار داشت که کشورش در کار اکتشاف و حفاری خود حق حاکمیت یونان را نقض نکرده است و همچنین آتن را به عقب راندن مهاجران در اژه متهم کرد.

“وقتی وارد اتهامات متقابل می شویم ، چیزهای زیادی برای گفتن به یکدیگر داریم. اگر می خواهید این بحث ها ، تنش ها را ادامه دهید ، می توانید [and] ما نیز چنین خواهیم کرد “ چاووش اوغلو افزود.

با وجود تبادل نظر ، هر دو وزیر آمادگی خود را برای ادامه تلاش های خود برای حل اختلافات در میز مذاکره ابراز داشتند.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *