اوو مورالس می گوید: “شکست ترامپ شکست سیاست های نژادپرستانه است” در حالی که او آماده می شود تا از تبعید به بولیوی برگردد – اخبار RT جهانی

اوو مورالس ، رهبر پیشین بولیوی ، که در میان اعتراضات و آشوب های سال گذشته استعفا داد ، قول داده است که به کشور خود بازگردد. وی همچنین گفت: از دست دادن ترامپ در انتخابات به معنای شکست سیاست های “مداخله جویانه” است.

مورالس گفت او “عبور از مرز” روز دوشنبه وارد بولیوی شد. “امیدوارم که از نظر حقوقی مشکلی نداشته باشم ،” این سیاستمدار با توضیح اینکه رئیس جمهور آرژانتین ، آلبرتو فرناندز او را همراهی می کند ، اضافه کرد “به دلایل امنیتی.” فرناندز قرار است برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب لوئیس آرس به بولیوی سفر کند.

مورالس که از سال 2006 این کشور آمریکای جنوبی را محاصره می کرد ، مجبور شد در نوامبر 2019 در میان اعتراضات و ناآرامی های شدید ناشی از اتهامات تقلب در آرا ، از قدرت کناره گیری کند. او ابتدا در مکزیک خود تبعید شد و سپس به آرژانتین رفت. او ادعا کرد “کودتای ملی و بین المللی” علیه او به صحنه رفته بود.

پیروزی حزب مورالس ، جنبش برای سوسیالیسم (MAS-IPSP) و متحد نزدیک او ، آرس ، در انتخابات اکتبر راهی برای بازگشت سیاستمدار به کشور خود فراهم کرده است. روز شنبه ، مورالس تشکر کرد “مردم آرژانتین و رئیس جمهور فرناندز که پناهگاهی برای من فراهم کردند.”
همچنین در rt.com
بنابراین ما نژادپرست هستیم زیرا بایدن پیروزی چشمگیری کسب نکرد؟ این فقط نشان می دهد که نخبگان و رسانه ها چقدر از آمریکایی ها متنفر هستنداخبار مرتبط  مسافران هواپیمای استرالیای جنوبی در حالی که پرت محدودیت های جدید ضربه محکم و ناگهانی Covid-19 را اجرا می کند ، وارد قرنطینه سورپرایز می شوند - RT World News

رئیس سابق بولیوی همچنین نظرات خود را درباره رای گیری اخیر ریاست جمهوری آمریکا به اشتراک گذاشت. “شکست انتخاباتی ترامپ شکست سیاست های نژادپرستانه و فاشیستی است. همچنین اقدامات مداخله جویانه و همچنین حملات غیرانسانی آنها علیه مادر زمین شکست خورده است. “ مورالس در توییتر خود نوشت.

وی پیشتر همین احساسات را به خبرنگاران منتقل کرد و گفت “ما اگر بیدن پیروز شود خوشحال نیستیم ، اما اگر ترامپ باخت ، خوشحالیم.” رئیس جمهور سابق ادعا کرد که “توطئه” به بیرون انداختن او رخ داده است “تحت حکم ترامپ”

پس از یک مسابقه بسیار مشاجره انگیز ، رسانه های خبری بزرگ ایالات متحده پیش بینی کردند که جو بایدن ، معاون رئیس جمهور سابق ، بیش از 270 رأی کالج انتخاباتی را کسب کرده است که برای شکست دادن ترامپ فعلی و پیروزی در کاخ سفید لازم است. با این حال ترامپ از پذیرفتن امتناع ورزید و ادعا کرد که علیه طرفداران وی به طور گسترده ای تقلب در رای دهندگان صورت گرفته است.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *