اوپک + به توافق رسیده است تا تولید 10 میلیون بشکه در روز را کاهش دهد و به جنگ قیمت که بازار نفت را خراب کرد پایان داد

نمایندگان کشورهای تولیدکننده نفت به توافق آزمایشی در مورد محدود کردن تولید رسیده اند و قیمت نفت خام را که پس از فشار عربستان سعودی برای سیلاب بازار که همزمان با بن بست Covid-19 بود ، سقوط کردند.

به گزارش رویترز ، به نقل از بیانیه اوپک ، اوپک + تصمیم به مقیاس کاهش میزان تولید به میزان 10 میلیون بشکه در روز را با شروع روز اول ماه مه ، پس از یک ساعت تلفنی از روز پنجشنبه ، اعلام کرد. این کاهش به تدریج با گذشت زمان کاهش می یابد و پس از دو ماه تا پایان سال 2020 به 8 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد و در ماه های بعد آرامش بیشتری پیدا می کند.

جلسه پنجشنبه پس از فشارهای زیاد ایالات متحده به عربستان سعودی برای متوقف کردن جنگ قیمت با روسیه که ریاض در اوایل ماه مارس آغاز کرد ، فراخوانده شد – درست قبل از سقوط تقاضای جهانی به دلیل نیمی از جهان که به محاصره همه گیر درج شده است. عربستان سعودی تولید نفت را به طرز چشمگیری افزایش داد و قیمت نفت خام را تا 20 دلار در هر بشکه افزایش داد.

در حالی که این مسئله هم به عربستان سعودی و هم به روسیه آسیب رسانده است – هر دو برای تأمین بودجه خود به درآمد نفتی متکی هستند ، البته به میزان دیگری – برای صنعت شیل ایالات متحده کاملاً ویرانگر بوده است ، که متکی به یک داوری مطلوب بین نفت خام برنت و WTI است. قیمت ها برای صادرات عمده در سال های اخیر.
همچنین در rt.com
با بسته شدن اوپک + در معاملات کاهش تولید ، قیمت نفت سقوط می کنددر اوایل روز پنجشنبه ، قیمت نفت با قول معامله بیش از 12 درصد افزایش یافت و معاملات آتی نفت خام برنت تقریبا 34 دلار در هر بشکه و نفت خام WTI نیز به 26.23 دلار رسید. این رشد کوتاه مدت بود ، اما با ادامه روند مذاکرات ، قیمت نفت در اواخر روز حدود 10 درصد کاهش یافت.

تولیدکنندگان آمریکایی برای ماندن در رقابت ، به حداقل 40 دلار در هر بشکه نیاز دارند. رئیس جمهور روسیه ، ولادیمیر پوتین گفت مسکو با پیشرفت 42 دلار در هر بشکه راحت است. کارشناسان انرژی تخمین می زنند که سعودی ها برای تأمین اعتبار کامل برنامه های حق خود به 70 تا 80 دلار در هر بشکه نیاز دارند.

اخبار مرتبط  دانشمندان برای محاسبه پیامدهای جوی پانچ های سیاره ای از ابر رایانه استفاده می کنند - RT World News

دن برولیت ، وزیر انرژی ایالات متحده ، گفت كه اوپك + می تواند “به آسانی” تولید را به میزان 10 میلیون بشکه در روز کاهش داده و حتی اگر سایر کشورها مانند کانادا و برزیل نیز همین کار را کردند. وی ایالات متحده را به هیچ معامله متعهد نکرد ، اما اظهار داشت که رکود تقاضا به دلیل کمبود کوید-19 در حال حاضر منجر به کاهش “حدود 2 میلیون بشکه در روز تا باقیمانده سال 2020.”

از آنجا که جزئیات مربوط به کاهش تولید شروع می شود ، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده برای گفتگو درمورد توافق ، با ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه و سلمان بن عبدالعزیز ، پادشاه عربستان سعودی ، کنفرانسی برگزار کرد. با توجه به کمک کاخ سفید دن اسکاوینو.
همچنین در rt.com
افزایش قیمت نفت در میان گزارش روسیه ، اوپک و تولیدکنندگان متفقین موافق کاهش تاریخی تولید هستندپیش از گزارش معامله آزمایشی ، نگرانی های زیادی وجود داشت مبنی بر این که مذاکرات ماراتن می تواند بدون دستیابی به موفقیت انجام شود ، با این حال ، با برخی گزارش ها مبنی بر نزدیک شدن مکزیک به مکزیک از توافق نامه ، تهدید به خروج از مذاکرات درباره کاهش تولید پیشنهادی است. شرکت نفتی مکزیک ، پمکس ، مدت ها است که در برابر هرگونه کاهش ، قاطعانه عمل می کند و اصرار دارد که به جای آن برنامه هایی را برای افزایش سطح بازده پیش ببرد. به گفته بلومبرگ ، این شرکت در نظر دارد تعداد چاه های تازه حفاری شده در سال 2020 را دو برابر کند و قصد دارد به سرعت 15 سایت جدید را پیگیری کند.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *