اوگاندا دستور می دهد که تمام رسانه های اجتماعی مسدود شوند زیرا انتخابات با اختلاف زیادی روبرو است – نامه – اخبار جهانی RT

ظاهراً کمیسیون ارتباطات اوگاندا تصمیم گرفته است که “تا اطلاع ثانوی” همه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی را مسدود کند ، زیرا کشور آماده می شود تا روز پنجشنبه به پای صندوق های رای بیاید.

مطابق نامه به دست آمده از رویترز ، اوگاندا به ارائه دهندگان خدمات اینترنتی خود دستور داد تا همه سیستم عامل های رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی را مسدود کنند.

“کمیسیون ارتباطات اوگاندا بدینوسیله شما را راهنمایی می کند که تا اطلاع ثانوی هرگونه دسترسی و استفاده مستقیم یا غیره از همه سیستم عاملهای رسانه های اجتماعی و برنامه های پیام رسانی آنلاین از طریق شبکه خود را به حالت تعلیق درآورید.” نامه می خواند

اوایل روز سه شنبه گزارش شد که کاربران دیگر قادر به دسترسی به فیس بوک نیستند. Google PlayStore ، Apple Store و YouTube قبلاً خاموش شده بودند.
همچنین در rt.com
مرکل گفت: ترامپ توییتر “مشکل” را به دلیل “حق اساسی” آزادی عقیده ممنوع کرد – سخنگویدر حالی که منع بحث برانگیز دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از توئیتر خبرها را به سرقت برده است ، دولت اوگاندا نیز با شرکت های رسانه های اجتماعی اختلاف نظر داشته است.

روز دوشنبه ، فیس بوک تعداد زیادی حساب متعلق به مقامات دولت اوگاندا را بست و گفت که این صفحات برای دستکاری در بحث عمومی قبل از انتخابات استفاده می شود.

اخبار مرتبط  گوگل پس از رونمایی از قوانین جدید اتحادیه اروپا که برتری "غرفه سازی" غول های فناوری را به چالش می کشد گریه می کند - RT World News

“این ماه ، ما شبکه ای از حساب ها و صفحات را در اوگاندا حذف کردیم که در CIB (رفتار غیر اصیل هماهنگ) فعالیت می کردند تا بحث عمومی را قبل از انتخابات هدف قرار دهیم.” Kezia Anim-Addo ، رئیس ارتباطات فیس بوک برای جنوب صحرای آفریقا ، در یک ایمیل گفت.
همچنین در rt.com
پس از درگیری معترضان با پلیس در پی دستگیری نامزد ریاست جمهوری بوبی واین ، 16 کشته در اوگانداکاندیداها در آستانه انتخابات روز پنجشنبه به طور گسترده توسط رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته است که رئیس جمهور باسابقه یووری موسونی ، که 34 سال در قدرت است ، را در برابر سیاستمدار محبوب ستاره محبوب بوبی واین قرار می دهد.

وین بارها و بارها از حساب توییتر خود برای برجسته کردن آزار و اذیت گزارش شده توسط وی و همکارانش در مسیر مبارزات انتخاب شده است. در ماه نوامبر ، واین توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و این امر باعث ناآرامی های گسترده در سراسر کشور شد.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *