“اویتا” ، کارگردان “شهرت” آلن پارکر در سن 76 سالگی درگذشت – RT World News

خانواده وی اعلام كردند كه آلن پاركر ، فیلمساز بریتانیایی پس از بیماری طولانی درگذشت. اثر این کارگردان 10 جایزه اسکار و 19 جایزه فیلم آکادمی انگلیس (BAFTA) به دست آورد.

پارکر بیشتر به دلیل توانایی خود در حرکت بین ژانرها شناخته شده بود و در بیشتر مواردی که مورد کاوش قرار گرفته بود ، موفقیت پیدا کرد. او در پشت دوربین برای درام های جدی اجتماعی مانند فیلم “نیمه شب اکسپرس” الیور استون ، در سال 1978 ، در مورد یک آمریکایی که سالها به جرم تجارت مواد مخدر در یک کشور خارجی زندانی شده بود ، زندانی می شود ، اما پارکر همچنین فیلم های با موسیقی مانند “پینک فلوید” 1982 را گشود. : The Wall ‘and’ Fame ‘1980.

یک فیلم کبوتر نیست ، فیلمبردار نیز با ترساندن تحسین شده “قلب قلب فرشته” در سال 1987 با بازی میکی رورکه و رابرت دنیرو ، قطعه نوآر جدید نیواورلئان که در آن زمان پارکر در جنگ با سیستم MPAA آمریکایی ظاهر شد ، به وحشت فرو رفت. ابتدا به دلیل خشونت شدید و محتوای جنسی ، با رتبه بندی X سیلی خورد. فیلم های موفق دیگر پارکر شامل “سوختن می سی سی پی” و “اویتیتا” در سال 1988 بود.

پارکر که در لندن متولد شد ، قرار نبود که فیلمساز باشد و هیچ ارتباطی با تجارت نداشته است. این کارگردان متولد یک مادر خیاطی و یک پدر نقاشی در خانه شد ، در نهایت وارد تبلیغات شد و به عنوان نویسنده نویس شروع به کار کرد و سپس برای آگهی تبلیغاتی CDP اقدام به تبلیغات کرد.

اخبار مرتبط  وزیر بهداشت بریتانیا می گوید ، هیچ مدرکی ساخته Covid-19 ساخته نشده است ، همانطور که ایالات متحده اصرار دارد که از آزمایشگاه ووهان بیرون آمده است - RT World News

سرانجام پارکر با ایجاد شرکت خود برای تبلیغات ، به تدریج با فیلمبرداری از “ملودی” در 1971 به دنیای فیلمبرداری حرکت کرد و سرانجام به کارگردانی ویژگی های کامل با “بوگی مالون” در 1976 درآمد.

پس از سالها تحسین و نبردهای استودیویی ، پارکر پس از “زندگی دیوید گیل” سال 2003 از دوربین دور شد و وی بازنشستگی خود را در سال 2015 تأیید کرد.

وی گفت: “من از 24 سالگی کارگردانی کردم و هر روز یک نبرد بود ، هر روز کار سختی بود ، خواه شما با تهیه کننده ای که عقیده دارد با شما موافق نیستید ، استودیوها ، هر کس که باشد”. گفت

فیلم … بسیار گران است و لحظه ای که گران می شود ، شما باید افرادی را که باید برای آنها خدمت کنید ، پیدا کنید.

فیلم هایی مانند “قلب فرشته” و “شهرت” ، با این حال ، تنها محبوبیت زیادی پیدا کردند و پارکر هرگز از چشم مردم دور نبود.

وی در سال 2013 به آکادمی آکادمی ، بالاترین افتخار در صنعت فیلم بریتانیا ، و در سال 2002 به شوالیه اهدا شد. وی سالهای بعدی خود را صرف تمرکز در نقاشی کرد.

پارکر با پنج فرزند ، هفت نوه و همسرش لیزا موران-پارکر زنده مانده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *