اپل و گوگل اولین پلت فرم ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث را برای مبارزه با Covid-19 … و پایان دادن به حریم شخصی؟ – RT World News

اپل و گوگل از برنامه ای رونمایی کرده اند – به زودی در سیستم عامل های تلفن همراه خود ساخته می شود – که مخاطبین کاربران را برای مبارزه با Covid-19 ردیابی می کند. آنها اصرار دارند که این امر “انتخاب” خواهد شد و به حریم خصوصی احترام می گذارد ، اما ما قبلاً آن را شنیده ایم.

غول های فناوری اعلام کردند که روز جمعه در یک برنامه ردیابی مخاطب مبتنی بر بلوتوث با یکدیگر همکاری می کنند. این پلتفرم به عنوان API آغاز خواهد شد – برنامه نویسان ابزاری برای ادغام عملکرد در برنامه های خود می توانند – ماه آینده ، کمپانی ها گفتند ، و در نهایت به خود سیستم عامل های iOS و اندروید ساخته می شوند.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا “برای اتخاذ رویکرد مشترک” در مورد برنامه های ردیابی Covid-19 به عنوان پروژه هایی در آلمان و فرانسه با نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ، چالش های قانونیاین برنامه با به اشتراک گذاشتن اطلاعات بین تلفنهای اطراف از طریق اتصال بلوتوث و اطلاع رسانی به کاربران هنگام تماس با شخص آلوده یا شخصی که بعداً به این بیماری آلوده شده است ، کار خواهد کرد. سرورهای آن دارای حافظه 14 روزه دستگاه هایی هستند که از مسیر عبور کرده اند. هر دو شرکت برای اطمینان به عموم مردم مبنی بر اینکه هویت و مکان کاربران به اشتراک گذاشته نمی شود ، پافشاری کردند که اصرار دارد این برنامه فقط به جای موقعیت جغرافیایی مستقل ، در مجاورت تلفنهای دیگر کار کند. آنها توضیح دادند که رمزگشایی داده ها به صورت محلی اتفاق می افتد ، به وسیله تلفن کاربر.

حفظ حریم خصوصی ، شفافیت و رضایت از اهمیت بسیار بالایی در این تلاش برخوردار است، “شرکت ها در بیانیه ای مشترک ، با تعهد به”انتشار اطلاعات در مورد کار ما برای تجزیه و تحلیل دیگران است“و با”ذینفعان علاقه مند“برای گسترش عملکرد برنامه.

در حالی که هر دو شرکت بارها اصرار داشتند که این فناوری خواهد بود “انتخاب کردن“و به حریم خصوصی و امنیت کاربران احترام می گذاریم ، ادغام نهایی آن در سیستم عاملهای بسیار فعال تلفنهایی که توسط اکثریت قریب به اتفاق کاربران تلفن های هوشمند استفاده می شوند احتمالاً نگران طرفداران حفظ حریم خصوصی است. در حالی که اپل خود را به عنوان بزرگترین مسئولیت پذیر Big Big Tech در رابطه با حفظ حریم شخصی در نظر گرفته است ، Google که گرسنه اطلاعات است از اجرای هرگونه داده از بدنام استفاده می کند ، اما می تواند دست خود را از طریق الگوریتم های ضخیم و عذرخواهی کند و بعداً از عذرخواهی کند.
همچنین در rt.com
“ما عذرخواهی می کنیم”: Google برنامه جمع آوری داده خود را به دلیل نقض خط مشی های Apple غیرفعال می کنددر بیانیه شرکت ها توضیح داده شده است که API های آن به صورت دستکش با برنامه های ساخته شده توسط مقامات بهداشت عمومی کار خواهند کرد. در حالی که همکاری غیررسمی بین Big Tech و Big Brother در اپیدمی کرونا ویروس به ارتفاعات جدیدی رسیده است ، به احتمال زیاد رسمی شدن این رابطه مناسب نخواهد بود تا با کاربران نگران هک و نشت – یا پتانسیل اطلاعاتی بالقوه ناشی از باز شدن یک کانال دیتا بین آنها باشد. تلفنهای مسئولین و شهروندان

در این بیانیه ، از ذکر آنچه که پس از آشکار شدن فرد در معرض فرد آلوده رخ می دهد ، جلوگیری می کند. احتمالاً از آنها انتظار می رود كه خود قرنطینه كنند ، اما آیا سیستم در صورت عدم انجام این كار ، به مقامات اطلاع خواهد داد؟ چه در مورد مثبت های دروغین ، که به نظر می رسد با برخی از آزمون های Covid-19 مکرر است؟

اخبار مرتبط  وندال ها نقاشی های دیواری را منکر هولوکاست در اثر تاریخی جنگ جهانی دوم در روستای فرانسوی توسط نازی ها قتل عام و سوخته شدند (عکس) - RT World News

مدل Google-Apple با تنها برنامه ردیابی مخاطب در بازار فاصله دارد. حدود 20 دولت شهری و ایالتی در ایالات متحده در مراحل مختلف اتخاذ اپلیکیشن مشابه به نام کیت خصوصی که در انستیتوی فناوری ماساچوست ساخته شده است ، در حالی که طرح حفظ حریم خصوصی پان اروپایی ، یکی دیگر از مدلهای مبتنی بر بلوتوث است که ادعا می کند (بعنوان مثال نام و نشان می دهد) برای حفظ حریم خصوصی کاربران ، توسط اتحادیه اروپا به عنوان راه حلی برای ردیابی مخاطب برای کل قاره مورد حمایت قرار گرفته است. در همین حال ، شایعه می شود که دولت ایالات متحده از داده های تبلیغات موبایل برای ردیابی افراد در حال حاضر استفاده می کند.

فوریت بیماری همه گیر کورو ویروس توسط دولت های سراسر جهان برای توجیه حمله های بی سابقه به حریم شخصی شهروندانشان استفاده شده است. در حالی که گوگل و اپل قول داده اند که قابلیت ردیابی مخاطب را که به زودی در سیستم عامل های آنها ادغام خواهند شد پس از پایان همه گیر ، از راه دور غیرفعال شوند ، سوابق آهنگ آنها باعث ایجاد اطمینان نمی شود که آنها این قول را حفظ کنند.

مثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *