اگر ایالات متحده تحریم تسلیحاتی علیه ایران را گسترش دهد ، روحانی هشدار می دهد “عواقب ناگوار” – RT World News

رئیس جمهور حسن روحانی قول داد كه موضع كشور وی غیرقابل مذاكره است ، در صورت تصمیم گیری ایالات متحده برای تحكیم تحریم تسلیحاتی سازمان ملل كه به پایان می رسد ، تصمیم قاطع خواهد گرفت.

سازمان ملل متحد در ماه اکتبر ممنوعیت تجارت سلاح های معمولی در ایران را لغو خواهد کرد ، اما ایالات متحده اعلام کرده است که می خواهد این قانون را تمدید کند. کنار گذاشتن تحریم شرایطی است که در برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) در 2015 ذکر شده است ، که معمولاً به عنوان توافق هسته ای ایران خوانده می شود.

روحانی روز چهارشنبه گفت که ایران نقض توافق را نخواهد پذیرفت “تحت هر شرایطی.” وی همچنین اعلام کرد که به امضا کنندگان باقی مانده این توافق نامه – روسیه ، چین ، فرانسه ، انگلیس و آلمان اطلاع داده است که در صورت تمدید تحریم ، ایران پاسخ خواهد داد.

آنها همچنین می دانند که اگر مرتکب چنین اشتباهی شوند ، چه عواقب ناگواری برای آنها به همراه خواهد داشت و این یک شکست بزرگ برای آنها خواهد بود.

رهبر ایران تصریح كرد كه ایالات متحده نباید حرفی در این باره بزند ، زیرا در ماه مه سال 2018 تصمیم گرفت كه به طور یک جانبه از توافق خارج شود.

اخبار مرتبط  پاپ فرانسیس می گوید ، "ثروتمندان نباید در اولویت قرار گیرند" برای واکسن Covid-19 ، بازگشت به "عادی بودن" نابرابری

واشنگتن ادعا کرده است که هنوز هم چنین است “دولت شرکت کننده” در JCPOA. برایان هوک نماینده ویژه ایران برای هفته گذشته به خبرنگاران گفت که ایالات متحده است “با این فرض که می توانیم تحریم تسلیحاتی را تجدید کنیم.”

ایران جزییاتی در مورد آنچه می تواند انجام دهد در صورت تمدید اقدامات انجام نشده است. روز دوشنبه ، عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه گفت ایران آماده می کند “پاسخ قاطع” اگر واشنگتن چنین اقدامی یکجانبه انجام داد.
همچنین در rt.com
در صورت تمدید تحریم تسلیحاتی معمولی – رئیس شورای امنیت ایران ، توافق هسته ای “برای همیشه” خواهد مردمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *