اگر ایالات متحده در فعالیت های موسسه کنفوسیوس دخالت کند ، چین “حق واکنش نشان می دهد”

پس از آنكه مایك پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریكا اظهار داشت امیدوار است كه مراكز فرهنگی چین در پردیس های دانشگاه های آمریكا تا پایان سال جاری تعطیل شوند ، پكن از برنامه موسسه كنفوسیوس دفاع كرد.

وزارت امور خارجه چین روز جمعه گفت ، موسسه کنفوسیوس بر اساس درخواست های داوطلبانه از دانشگاه ها تحت اصول احترام و سود متقابل در ایالات متحده فعالیت می کند. آنها به ارتقا exchan مبادلات فرهنگی کمک می کنند و بوده اند “با استقبال گسترده دانشگاههای ایالات متحده و مردم آمریکا” سخنگوی ژائو لیجیان اشاره کرد.

وی برخی از سیاستمداران آمریکایی ، از جمله پمپئو را به طور عمدی متهم کرد که مبادلات فرهنگی و آموزشی را خدشه دار می کند “با بی اعتبار کردن موسسات کنفوسیوس و تداخل در کارهای عادی آنها” بیرون از “سوگیری ایدئولوژیک و مصلحت سیاسی”

همچنین در rt.com

وزارت امور خارجه خواستار اندیشکده های ایالات متحده بودجه خارجی به دلیل “چین و روسیه” را افشا می کنند

این سیاستمداران “نیاز به کنار گذاشتن ذهنیت جمع بندی صفر جنگ سرد” و “دست از مداخله در تبادلات فرهنگی بین مردم و مردم عادی بردارید” ژائو گفت

اگر آمریکا از این کار امتناع ورزد ، طرف چینی حقوق بیشتری برای واکنش نشان می دهد.

پمپئو در اوایل ماه سپتامبر در شبکه تجارت فاکس صحبت کرد ، م institسسات بودجه دولت پکن را به کار در استخدام “جاسوسان و همكاران” در کالج های ایالات متحده “امیدوارم قبل از پایان امسال همه آنها را تعطیل کنیم” او گفت.

اخبار مرتبط  دانلود فیلم و سریال ایرانی و خارجی – آریا نیوز

وزیر امور خارجه پیش از این مرکز مدیریت موسسات کنفوسیوس در ایالات متحده را چنین توصیف کرده بود “نهادی که تبلیغات جهانی و نفوذ بدخیم پکن را پیش می برد” نیاز به ثبت نام به عنوان یک مأموریت خارجی است.

همچنین در rt.com

نمایی از سرکنسولگری مردم چین و جمهوری اسلامی چین در سانفرانسیسکو ، کالیفرنیا ، در 23 ژوئیه 2020 © AFP / فیلیپ پاچکو
سرکوب چین: وزارت امور خارجه به محدودیت های جدید دیپلمات های پکن ضربه زد

ده ها دانشگاه ایالات متحده از طریق مشارکت با یکی از شرکت های وابسته وزارت آموزش و پرورش چین میزبان انستیتوها هستند ، اگرچه این رقم از سال 2019 کاهش یافته است. وزارت امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش ایالات متحده به دانشگاه ها و مقامات آموزش دولتی هشدار داده اند که این برنامه به حزب کمونیست حاکم چین کمک می کند “جای پای خود را در خاک ایالات متحده”.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *