اگر برلین می تواند Navalny روسیه را به بیمارستان Charite برساند ، چرا نمی تواند به آسانژ کمک کند؟ نماینده آلمان می پرسد – اخبار جهانی RT

یک نماینده آلمانی از دولت خود می خواهد که به جولیان آسانژ ، بنیانگذار “بیمار جدی” ویکی لیکس کمک پزشکی کند و گفت که برلین وقتی صحبت از شخصیت مخالف روسی ، الکسی ناوالنی شد ، از هیچ تلاشی فروگذار نکرد.

برلین نباید از حمله سازمان یافته ایالات متحده حمایت كند “درباره روزنامه نگاران ، آزادی مطبوعات و دموکراسی” هنگام حضور در جمع طرفداران آسانژ در خارج از دادگاه جنایی مرکزی انگلیس و ولز ، هایك هائنزل ، معاون گروه پارلمانی حزب چپ در بوندستاگ آلمان گفت.

ده ها نفر ، از جمله ویوین وستوود ، طراح مد و همچنین جان پیلگر ، روزنامه نگار و مستندساز ، برای حمایت از بنیانگذار ویکی لیکس به “اولد بیلی” آمده اند و خواستار آزادی وی در روز دوشنبه هستند تا دادرسی دیگری درباره استرداد وی به ایالات متحده برگزار شود. ممکن است 175 سال زندان داشته باشد.

هنزل گفت که او و همكارانش در مجلس بودند “کاملاً شگفت زده از شرایط این دادگاه ،” که او گفت به هیچ وجه نمی توان آن را صدا کرد “نمایشگاه.” این نماینده مجلس از لندن خواست “پایان دادن” به این فرایند ، اضافه می شود که “آنچه باورنکردنی است … در این دادگاه باورنکردنی است.

این نماینده مجلس همچنین از دولت خودش س questionsالاتی داشت ، زیرا برلین دریغ نکرد که خود را به عنوان مدافع عدالت و حقوق بشر در پرونده الکسی ناوالنی نشان دهد.

از دولتم می پرسم: اگر دولت آلمان بتواند روسی را بیاورد [opposition figure] الکسی ناوالنی به بیمارستان شاریته در برلین ، چرا پیشنهاد مشابهی را به جولیان آسانژ بیمار سخت ارائه نمی دهد؟

ناوالنی ، یک وبلاگ نویس ضد فساد که تبدیل به یک فعال مخالف و منتقد جدی کرملین شد ، هنگام حضور در هواپیمایی که بر فراز سیبری پرواز می کرد ، احساس ناخوشی کرد. وی بلافاصله در شهر اومسک در سیبری بستری شد ، جایی که پزشکان وضعیت او را تثبیت کردند و وی را در کما ناشی از پزشکی قرار دادند.

اخبار مرتبط  ایالت های آفریقای غربی قصد دارند هیئت نمایندگی را به ماللی بفرستند تا بتوانند کودتای نظامی را معکوس کنند - RT World News

پس از فشار خانواده و هوادارانش به پزشکان امسک برای تأیید انتقال وی ، ناوالنی طی دو روز با یک هواپیمای شخصی تحت حمایت به آلمان منتقل شد. در آنجا ، وی به یک کامیون آمبولانس مراقبت ویژه در بوندسوهر (نیروهای مسلح آلمان) به بیمارستان معروف Charite برلین منتقل شد و به طور رسمی ساخته شد “مهمان صدراعظم” آنگلا مرکل.
همچنین در rt.com
جان پیلگر: دادگاه استالینیست جولیان آسانژبا این حال ، برلین تاکنون علاقه بسیار کمتری به سرنوشت بنیانگذار ویکی لیکس نشان داده است ، وی که 16 ماه گذشته را در زندان بلمارش با امنیت بالا گذرانده است در حالی که روزانه تا 23 ساعت در سلول بود و اجازه بازدید ندارد. این 49 ساله بارها و بارها از وخامت سلامتی خود شکایت داشت و مشمول آنچه نیلز ملزر گزارشگر سازمان ملل در مورد شکنجه نامیده بود شد. “شکنجه روانی طولانی مدت”.

هنزل از دولت خود خواسته است تا به آسانژ اعطا کند “پناهندگی سیاسی در آلمان یا اتحادیه اروپا.“با این حال ، بنیانگذار ویکی لیکس روز دوشنبه با درخواست ایالات متحده با یک دادگاه استرداد دیگر روبرو است.

اتهامات عنوان شده علیه روزنامه نگار شامل توطئه ، اتهامات مبهم وی برای جذب کمک به هکرها ، نقض قانون جاسوسی آمریکا و توطئه برای “مرتکب نفوذ رایانه” به اتهام تلاش برای کمک به افشاگر ارتش سابق ایالات متحده چلسی منینگ.
همچنین در rt.com
دادرسی استرداد جولیان آسانژ: چرا عدالت نه تنها باید اجرا شود ، بلکه باید دیده شود که باید اجرا شود – به معنای واقعی کلمهاگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *