اگر ترکیه سیستم های موشکی S-400 روسی خود را عملیاتی کند ، آمریکا “عواقب جدی” را تهدید می کند – RT World News

وزارت امور خارجه آمریكا به دولت تركیه نسبت به “عواقب جدی احتمالی” بر روابط امنیتی دو ملت هشدار داده است ، در صورت اثبات صحت گزارش های آزمایش آنكارا در مورد سیستم های دفاع هوایی روسی S-400.

“اگر تأیید شود ، ما پرتاب موشک آزمایشی S-400 را به سختی محکوم خواهیم کرد زیرا با مسئولیت های ترکیه به عنوان متحد ناتو و شریک استراتژیک ایالات متحده سازگار نیست” سخنگوی وزارت امور خارجه مورگان اورتاگوس روز جمعه گفت.

اورتاگوس اصرار داشت که سیستم دفاع هوایی باشد “نباید عملیاتی شود” اضافه كردن، “ما همچنین در مورد پیامدهای جدی احتمالی روابط امنیتی خود در صورت فعال کردن ترکیه در سیستم روشن بوده ایم.”

واکنش واشنگتن پس از نشان دادن گزارش رویترز صورت می گیرد “یک ستون باریک از دود به سمت آسمان آبی” در نزدیکی شهر سینوپ در شمال ترکیه. به گفته توران اوگوز ، تحلیلگر دفاعی رسانه ، الگوی دود نشان می دهد این موشک پرتاب موشک S-400 ساخت روسیه است.

اخبار مرتبط  شورای امنیت سازمان ملل متحد "در قبال اقدامات بیشتر" در مورد فشار ایالات متحده برای "بازگشت فوری" تحریم ها علیه ایران "موضع ندارد - RT World News
همچنین در rt.com
VIDEO نشان می دهد که ترکیه برای اولین بار سیستم موشکی دفاع هوایی S-400 ساخت روسیه را شلیک می کند – رویترزوزارت دفاع ترکیه گفت این آزمایش موشکی را تأیید یا رد نمی کند. آنکارا پیش از این گفته بود که قصد دارد S-400 های خریداری شده از مسکو را تا پایان سال 2020 به طور کامل بهره برداری کند.

ترکیه قبلاً واکنش های زیادی را در رابطه با تهیه سیستم دفاع هوایی از آمریکا دریافت کرده است. پس از تحویل چهار باتری موشکی اول از روسیه در آگوست 2019 ، واشنگتن ترکیه را از برنامه جنگنده F-35 به حالت تعلیق درآورد ، و تهدید به تحریم های بعدی کرد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *