اگر قانونگذاران آن را مجبور کنند سود خود را با سازندگان محتوای اخبار تقسیم کند ، گوگل تهدید به حذف موتور جستجو در استرالیا می کند – RT World News

استرالیایی ها به زودی می توانند از موتور جستجوی همه جا حاضر گوگل محروم شوند ، درصورتی که قانونگذاران اقدام به تصویب دکمه داغ کنند ، شرکت های فناوری را مجبور می کنند که درآمد خود را به رسانه ها برسانند ، وب موتور را تهدید به قطع خدمات می کند.

در حالی که قانون گذاران استرالیایی همچنان در مورد قانون جنجالی بحث می کنند – که بسترهای اینترنتی را مجبور می کند درآمد ناشی از اشتراک مطالب خود را به آژانس های مطبوعاتی واگذار کنند – گوگل روز جمعه وارد معرکه شد و اصرار داشت که این اقدام باعث غیرقابل اجرا بودن فعالیت های خود در این کشور می شود.

“مدل داوری کد با معیارهای تعصب خطر مالی و عملیاتی غیرقابل کنترل را برای Google ایجاد می کند” مل سیلوا ، مدیر عامل شعبه Google در استرالیا و نیوزیلند ، به یک کمیته سنا گفت.

اگر این نسخه از کد به قانون تبدیل می شد ، چاره ای جز این نداشت که جستجوی Google را در استرالیا متوقف کنیم.
همچنین در rt.com
گوگل اعتراف می کند که برخی از سایت های خبری استرالیا را به دلیل اختلاف در پرداخت پول برای فروش مطالب محتوا ، مسدود کرده استاین قانون در ژوئیه گذشته به دنبال تحقیق طولانی کمیسیون رقابت و مصرف استرالیا (ACCC) تهیه شد ، که نشان داد عمده بخش اخبار کشور از نظر میزان بازدید به Google و Facebook بستگی دارد ، اما تأثیر کمی بر شرکت های عظیم فناوری دارد. در حالی که تحقیقات ACCC دریافت این دو سیستم عامل درآمد ناچیزی از تبلیغات از محتوای اخبار دریافت می کند ، گفت که بیش از یک سوم کاربران فیس بوک در کشور از وب سایت برای دسترسی به اخبار استفاده می کنند ، پیشنهاد می کند آژانس های مطبوعاتی و سیستم عامل های وب “قیمت مناسب” دارند برای میزبانی اخبار

در حالی که این اقدام در میان استرالیایی ها مورد حمایت قرار گرفته است ، واشنگتن این هفته از کانبرا خواست که در این قانون تجدید نظر کند ، که احتمالاً بیشترین تأثیر را بر شرکت های مستقر در ایالات متحده Google و Facebook دارد ، “داوطلبانه” کد رسانه در جای خود.

اخبار مرتبط  پومپئو با بیان اینکه "هیچ کشور دیگری" نمی تواند تحریم های "چند جانبه" علیه ایران را مسدود کند ، ایالات متحده می خواهد با وجود فشار پشتی سازمان ملل متحد تحمیل کند

فیس بوک ، به نوبه خود ، همچنین با انتقاد از این قانون ، استدلال می کند که در حال حاضر میزان زیادی از بازدید را به رسانه های استرالیا می رساند – “2.3 میلیارد کلیک … بدون هزینه” بین ژانویه و مه 2020 ، این شرکت ادعا کرد – و دیگر نیازی به پرداخت بیشتر نیست.

تهدید Google برای خاموشی موتور جستجوی خود به دنبال هشدارهای قبلی انجام شد “همه گزینه ها” برای پاسخ به قانون پیشنهادی روی میز بودند. بیانیه سیلوا نیز چند روز پس از اذعان گوگل در حال اجرا اعلام شد “آزمایش” با الگوریتم آن ، تعدادی از رسانه های استرالیا را از نتایج جستجو حذف می کند. اگرچه گوگل گفت که آزمایشات برای این منظور انجام شده است “تأثیرات مشاغل خبری و جستجوی Google بر یکدیگر را بسنجید” سخنگوی شرکت مادر سیدنی مورنینگ هرالد گفت که این حرکت یک بازی قدرت است که قصد اثبات آن را دارد “چقدر راحت می توانند ارائه دهندگان اخبار استرالیا را که به نفع آنها نیست ، به طور موثر از اینترنت ناپدید کنند.”

روز پنجشنبه ، گوگل با ناشران فرانسوی قراردادی مشابه قرارداد مورد بررسی در استرالیا منعقد کرد که در آن توافق کرد علی رغم تلاش چند ماهه لابی بر ضد این قرارداد ، به سازمان های رسانه ای برای بازیافت محتوای آنها بپردازد.
همچنین در rt.com
فیس بوک تهدید می کند که استرالیایی ها را از به اشتراک گذاشتن اخبار جلوگیری می کند ، زیرا Big Tech و رسانه ها برای کسب درآمد از تبلیغات درگیر هستندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *