ایالات متحده “آماده است تا در صورت شروع مجدد مذاکرات با فلسطین ، الحاق اسرائیل را به بخش هایی از کرانه باختری بشناسد – RT World News

وزارت امور خارجه گفت كه اسرائیل از سرگیری مذاكرات با فلسطین شرط آمریكا برای به رسمیت شناختن الحاق سابق بخش هایی از کرانه باختری است. فلسطینی ها استدلال می کنند ، در این صورت ، چیزی برای مذاکره باقی نمی ماند.

“همانطور که به طور مداوم روشن کرده ایم ، ما آماده هستیم تا اقدامات اسرائیل را برای گسترش حاکمیت اسرائیل و اعمال قانون اسرائیل در مناطقی از کرانه باختری که چشم انداز به عنوان بخشی از کشور اسرائیل پیش بینی می کند ، بشناسیم.” سخنگوی وزارت امور خارجه آمریكا به مقاله روزنامه اسرائیل گفت. با این حال ، آنها اعلام كردند كه این امر به اسرائیل نیاز دارد وی گفت: “موافقت با مذاکره با فلسطینی ها در مورد خطوط مقرر در رئیس جمهور [Donald] چشم انداز ترامپ. “

دولت جدید اتحاد اسرائیل – که یک هفته پیش پس از مذاکرات طولانی بین نخست وزیر بنیامین نتانیاهو و رقیب وی بنی گانتز از اتحاد آبی و سفید تشکیل شد – باید به فلسطینی ها پیشنهاد دهد. “دستیابی به تابعیت مبتنی بر شرایط خاص ، شرایط ، ابعاد سرزمینی و پشتیبانی اقتصادی سخاوتمندانه.”

پیوستن به سرزمین های فلسطین وعده انتخاب نتانیاهو بود ، اما – طبق توافق وی با گانتز – او نمی تواند بدون برکت واشنگتن با این برنامه پیش برود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأكید كرد كه پیشنهاد ایالات متحده امری است “فرصتی بی سابقه و بسیار سودمند برای فلسطینی ها ،” علیرغم این ، آنها صریحاً رد به اصطلاح “معامله قرن” ترامپ را که حقوق اسرائیل را در آن مناطق به رسمیت می شناخت ، رد کردند.
همچنین در rt.com
“ما یک سنت نرسیدیم”: دیپلمات فلسطینی می گوید “دروغ گفتن” در مورد بسته وعده داده شده 5 میلیون دلاری به بیمارستانهای روبرو Covid-19اخبار مرتبط  لگو برای استخوان؟ دانشمندان روش ترمیم شکستگی ها را با استفاده از آجرهای چاپی سه بعدی با الهام از اسباب بازی محبوب - RT World News

اظهارات این مقام آمریکایی با عصبانیت از فلسطین باعث شد تا وزارت خارجه این کشور آنها را نامزد کند “یک کودتای آشکار علیه … روند صلح ، اصل یک راه حل دو کشور و قطعنامه های مربوط به سازمان ملل.”

دیپلماتهای فلسطینی واشنگتن را به این امر متهم کردند “جانبداری” به نفع اشغال اسرائیل از سرزمین خود. وزارتخانه “تعجب کرده ام که پس از اسرائیل الحاق دره اردن اشغالی و دریای مرده شمالی و اجرای قانون اسرائیل در مورد شهرک های غیرقانونی که در کرانه باختری غربی و اورشلیم شرقی اشغالی گسترش یافته است ، چه چیزی برای مذاکره باقی خواهد ماند.” خبرگزاری وفا گزارش داد.

آخر هفته ، نتانیاهو گفت که او بوده است “مطمئن” که ترامپ به او اجازه می دهد زمین های ساحل غربی را مطالبه کند “دو ماه از الان.”
همچنین در rt.com
پومپئو لیست شرکتهای UNHRC را که در فلسطین اشغالی فعالیت می کنند ، رد کرد ، و سازمان ملل را به “تعصب بی امان به ضد اسرائیل” متهم کردوزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو ، هفته گذشته اصرار داشت كه الحاق این قرار است “در نهایت … یک تصمیم اسرائیل ،” اما قول داده اند که آمریکایی ها با مقامات اسرائیلی از نزدیک همکاری خواهند کرد “برای به اشتراک گذاشتن نظرات ما در مورد این در یک مکان خصوصی. “

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *