ایالات متحده ادعا می کند چین “دانشمند جاسوسی نظامی” را در کنسولگری SF پنهان کرده است. پکن آن را آزار و اذیت ناشی از تعصب خواند – RT World News

دادستان های ایالات متحده کنسولگری چین را در سانفرانسیسکو متهم کرده اند که دانشمندی را که بخاطر تقلب ویزا ویزا گرفته ، اسیر کرده است. پکن گفت واشنگتن از هر بهانه ای برای آزار دانشمندان چینی استفاده می کند.

FBI معتقد است ، یک دانشمند چینی که مظنون به اخذ ویزای ایالات متحده با پیش بینی های دروغین است ، ممکن است در کنسولگری چین در سانفرانسیسکو پنهان شده باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین در پاسخ به این ادعا در روز پنجشنبه ، دولت آمریكا را متهم كرد كه به تعصب علیه علمای چینی و استفاده از هر بهانه ای برای آزار و اذیت آنها متهم شده است.

“برای مدتی ایالات متحده تعصب ایدئولوژیك را برای نظارت مداوم ، آزار و اذیت و بازداشت خودسرانه دانشجویان و دانشمندان چینی در آمریكا حفظ كرده است.” وانگ Wenbin گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه.

ما از ایالات متحده می خواهیم كه از هر بهانه ای برای محدود كردن ، آزار و اذیت و ظلم به دانشجویان و محققان چینی در آمریكا دست بردارد.

شخص مورد توجه ردیف ، خوان تنگ است که در دانشگاه کالیفرنیا ، دیویس (UCD) کار کرده است. ماه گذشته او به تقلب ویزا متهم شد ، پس از آن كه دادستان های آمریكا وی را متهم به تظاهر به غیرنظامی بودن و در عین حال عضو ارتش چین كردند.

در اوراق دادگاهی که روز دوشنبه در پرونده ای علیه دانشمند دیگر چینی مطرح شد ، ادعاهای مربوط به تانگ به عنوان نمونه ای از یک جرم مشابه ذکر شده است. از جمله موارد دیگر ، این شکایت گفته است که پس از جستجوی خانه وی در 20 ژوئن ، تنگ “به کنسولگری چین در سان فرانسیسکو رفت ، جایی که FBI ارزیابی می کند که او همچنان مانده است.” آکسیوس اولین رسانه ای بود که متوجه دخالت ادعا شده در ماموریت دیپلماتیک چین و گزارش در مورد آن شد.

اخبار مرتبط  14 نفر از هلاکت در خانه سالمندان سیل زده به عنوان فاجعه باران بی سابقه در جنوب ژاپن - RT World News
همچنین در rt.com
ایالات متحده دو هکر چینی تحت حمایت دولت را به دلیل سرقت اسرار نظامی و داده های کورو ویروس متهم می کنداین پرونده ، که استدلال به نگه داشتن یک دانشمند علوم اعصاب استنفورد به نام چن سونگ را در بازداشت دارد ، علاوه بر موارد تانگ ، دو مورد اخیر دیگر را ذکر می کند ، که در آن محققان چینی متهم به پنهان کردن اتصالات نظامی خود برای ورود به ایالات متحده شدند.

به نظر می رسد این سرکوب بخشی از تلاش واشنگتن برای ریشه کن کردن دانشمندان و دانشجویان چینی از دانشگاه های آمریکاست. دولت آمریكا ادعا می كند كه بسیاری از اتباع چینی در مأموریت سرقت اموال معنوی آمریكا تحت پوشش كارهای دانشگاهی هستند.
همچنین در rt.com
ترامپ می گوید “همیشه ممکن است” کنسولگری های بیشتر چین را پس از پکن قول قصاص برای بسته شدن تاسیسات هیوستون را تعطیل خواهد کرداتهام سرقت از یک کلاهبردار تحت تعقیب درست پس از آنکه ایالات متحده دستور داد چین در 72 ساعت کنسولگری خود را در هوستون تعطیل کند ، آشکار شد که وی را به جاسوسی دست داشته است. رئیس جمهور دونالد ترامپ گفت که کنسولگری های بیشتر چین ممکن است مجبور به تعطیل شوند.

اگر این داستان را دوست دارید ، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *