ایالات متحده تهدید می کند که موشک های ایرانی را در صورت حمل به ونزوئلا نابود می کند در حالی که واشنگتن با تحریم های جدید نفتی تهران را مورد انتقاد قرار می دهد – RT World News

نماینده آمریکا در هر دو کشور پس از پایان تحریم تسلیحاتی در ماه جاری تهران هشدار داد ، واشنگتن هرگونه موشک دوربرد را که از ایران به ونزوئلا ارسال می شود ، “از بین می برد” – اما هیچ شواهدی مبنی بر وقوع یک فروش تنها ارائه نداد.

“انتقال موشکهای دوربرد از ایران به ونزوئلا برای ایالات متحده قابل قبول نیست و قابل تحمل و مجاز نیست” الیوت آبرامز ، نماینده ویژه وزارت امور خارجه در امور ایران و ونزوئلا روز دوشنبه به فاکس نیوز گفت.

ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا حمل موشک های دور برد را متوقف کنیم و اگر به نحوی به ونزوئلا برسند ، در آنجا حذف می شوند.

اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر اینکه قبلاً چنین نقل و انتقالات تسلیحاتی رخ داده است و قادر به نشان دادن قریب الوقوع بودن حمل نیست ، با این وجود آبرامز اصرار داشت که ونزوئلا “هدف آشکار” برای فروش سلاح های ایرانی ، به عنوان “دو رژیم پاریا” دارند “یک رابطه.”

تهدید نماینده در حالی صورت می گیرد که واشنگتن تحریم های خود را نیز مورد اصابت قرار داد “بازیگران اصلی” در بخش نفت ایران در روز دوشنبه – از جمله وزارت نفت ایران – با استناد به ادعای حمایت خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (سپاه) ، یک واحد نظامی نخبه که ایالات متحده به عنوان یک گروه تروریستی طبقه بندی می کند.
همچنین در rt.com
ایران سه روز دیپلمات آمریکایی را به دلیل “اقدامات تروریستی” در لیست سیاه قرار داده است ، یک روز پس از آنکه واشنگتن تهران را تحریم کردمقامات وزارت خزانه داری متهم کردند که “شبکه تحت رهبری سپاه” از کشتی های ایرانی برای حمل 10 میلیون بشکه نفت خام استفاده کرد ، “بیشتر برای [Bashar] رژیم اسد “ در سوریه این اداره همچنین چهار نفر را به اتهام دست داشتن در متهم كرد “فروش اخیر بنزین ایرانی به رژیم نامشروع مادورو در ونزوئلا” و همچنین Mobin International Limited مستقر در امارات متحده عربی ، که به گفته آن ، با شرکت دولتی نفت کاراکاس ارتباط دارد.

تحریم های تشدید شده در پی ایجاد ونزوئلا ایجاد شده است “شورای نظامی علمی و فنی” روز جمعه توسط رئیس جمهور نیکلاس مادورو در اقدامی اعلام کرد که از کشورش محافظت می کند “استقلال” در برابر تحریم های آمریکا.

اخبار مرتبط  کاش اینجا بودی؟ مریخ نورد کنجکاوی ناسا نمای خیره کننده ای از زمین و زهره از مریخ را باز می گرداند - RT World News

“علی رغم تمام محاصره ها و تحریم ها ، ما همچنان نیروهای مسلح را آماده می کنیم تا برای دفاع نظامی از سرزمین خود آماده باشند.” هفته گذشته مادورو گفت.

روز جمعه ، ایران سه نفر از دیپلمات های آمریکایی را در لیست سیاه قرار داد “اقدامات تروریستی” – با استناد به حمایت آنها از رژیم فلج کننده تحریم های ایالات متحده و دست داشتن در ترور ژنرال ایرانی قاسم سلیمانی در اوایل سال جاری – آخرین اقدام تلافی جویانه تهران در یک قراضه با واشنگتن در هفته های اخیر.
همچنین در rt.com
ایران با انقضا تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد ادعا می کند پیروزی بر آمریکا را به دست آورده استاز زمان انقضا 13 سال تحریم تسلیحاتی سازمان ملل متحد برای ایران در 18 اکتبر ، تنش بین دو کشور افزایش یافته است ، “روز مهم” توسط جمهوری اسلامی. لغو ممنوعیت تسلیحات ضربه ای بود به دولت ترامپ ، که فشار زیادی را در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای زنده نگه داشتن تحریم ، از جمله تلاش برای احیای خاموش ، اعمال کرد. “snapback” تحریم های ایران. در نهایت این تلاش ها ناکام ماند و اکثر اعضای شورای امنیت از ادامه فشار واشنگتن برای تمدید تحریم به مدت نامعلوم امتناع ورزیدند.

دولت ترامپ نیز به طور مشابه یک کار فشار بر کاراکاس را دنبال کرده و با حمایت آشکار از مخالفت سیاسی مادورو به رهبری خوان گوآیدو ، که مدتی به عنوان حزب ونزوئلا پذیرفته شد ، جریان پایدار تحریم ها را علیه این کشور تحمیل کرد. “رئیس جمهور موقت” در واشنگتن علاوه بر این ، پس از آنكه وزارت دادگستری رهبر بولیواریا را به این اتهام متهم كرد ، وزارت امور خارجه آمریكا 15 میلیون دلار پاداش برای هرگونه اطلاعات منجر به دستگیری مادورو پیشنهاد كرده است “تروریسم نارکو”.
همچنین در rt.com
همزمان با گرسنگی میلیون ها ونزوئلایی ، ایالات متحده باید سهم خود را در تقصیر بحران انسانی و اقتصادی به دوش بکشداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *