ایالات متحده دو هکر چینی تحت حمایت دولت را به دلیل سرقت اسرار نظامی و داده های کورو ویروس اعلام کرد – RT World News

وزارت دادگستری ایالات متحده دو “هکر چینی” را به دزدی صدها میلیون دلار اسرار تجاری از جمله داده های دفاعی و تحقیقات مربوط به توسعه واکسن ضد ویروس کروناوس متهم کرده است.

این کیفرخواست روز سه شنبه به اتمام رسید و دو تبعه چینی به نام های لی شیاویو و دونگ جیاشی را به اجرای یک کارزار گسترده هک کردن در سراسر جهان متهم کرد. تحقیقات در مورد فعالیت های ادعایی آنها در سال 2015 آغاز شد ، هنگامی که آنها به یک شبکه متعلق به سایت هانفورد ، یک مجتمع هسته ای متلاشی شده در ایالت واشنگتن حمله کردند.

وزارت دادگستری ایالات متحده هیچ شرکتی را به طور خاص نام نبرد که گفته می شود مورد هدف هکرها قرار گرفته اند ، اما دادستان ایالات متحده ویلیام هیسلوپ گفت که صدها و صدها قربانی در ایالات متحده و جهان وجود دارد. “ گفته می شود این جفت ارز بین سالهای 2014 تا 2020 ترابایت داده های رایانه های سراسر جهان را به سرقت برده اند.
همچنین در rt.com
دوباره روسها می آیند! جرائم سایبری کاملاً درک شده کاملاً در دستور کار سیاسی قرار دارندبه غیر از تلاش برای ربودن اسرار تجاری ، هکرها همچنین هدف قرار داده بودند “سازمان های غیر دولتی ، و مخالفان فردی ، روحانیت ، و فعالان دموکراتیک و حقوق بشر در ایالات متحده و خارج از کشور ، از جمله هنگ کنگ و چین.”

وزارت امور خارجه آمریکا گفت كه این دوتار هكری نه تنها در پی دستیابی به منافع شخصی عمل می كرد ، بلكه به عنوان پیمانكار برای پكن نیز كار می كرد ، و از یك نماینده نامشخص با وزارت امنیت چین نیز پشتیبانی می كرد. اعتقاد بر این است که هکرها در چین ، خارج از دسترس سیستم دادگستری ایالات متحده قرار دارند.

اخبار مرتبط  قانون گذاران مخالف هنگ کنگ پس از اخراج 4 نفر از همکاران خود از پارلمان شهر دسته جمعی استعفا دادند - اخبار جهانی RT

مقامات آمریكا فرصتی را از دست ندادند تا سایر ملل را كه مرتباً متهم به اجرای كارزارهای هكری تحت حمایت دولت بودند ، از دست ندهند و اظهار داشتند كه پكن در حال حاضر به آنها پیوسته است “باشگاه شرم آور” رسما با این حال ، در واقعیت ، ایالات متحده بارها و بارها پکن را به راه اندازی حملات سایبری هماهنگ برای سال ها متهم کرده است.

وی گفت: “چین اکنون در كنار روسیه ، ایران و كره شمالی جای خود را در آن باشگاه شرم آور كشورهایی كه پناهگاه امنی را برای مجرمان سایبری فراهم می كنند در ازای آنكه مجرمان” خواستار “كار برای منافع دولت باشند ، در اینجا قرار داده است. برای تغذیه گرسنگی سیری ناپذیر حزب کمونیست چین برای مالکیت معنوی سخت شرکت های آمریکایی و غیر چینی ، از جمله تحقیقات COVID-19 ، “ جان دادرس دستیار دادستان کل امنیت ملی در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
جرائم سایبری رو به افزایش است: افزایش 23٪ نسبت به سال گذشته ، زیرا هکرها در دنیایی که بسته شده است رشد می یابنددر حالی که کشورهای غربی از هفته ها پیش هکرهای گریزان را به خاطر هدف قرار دادن تحقیقات کورو ویروس سرزنش می کردند ، اولین بار است که چنین ادعاهایی با کیفرخواست همراه شده است. این اتهامات نشان نمی دهد که تلاش های ادعا شده برای سرقت تحقیقات Covid-19 موفقیت آمیز بوده است.

پکن بارها و بارها دخالت در تلاش های دولت را برای هک کردن شبکه های رایانه ای در ایالات متحده یا هر شخص دیگری را رد کرده است. چین هنوز به اتهامات جدید مطرح شده در کیفرخواست پاسخ نداد.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *