ایالات متحده رسما درخواست “عطف بازگشت” از تحریم های سازمان ملل علیه ایران ، حتی اگر از توافق هسته ای خارج شود – RT World News

وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو درخواست رسمی به شورای امنیت سازمان ملل ارسال كرده است تا تحریم های علیه ایران را به زودی بازگرداند و ادعا كرد كه تهران توافق هسته ای سال 2015 را كه واشنگتن به صورت یک طرفه از آن منع كرده است نقض كرده است.

این نامه ایران را متهم می کند “عدم رعایت قابل توجه” با برنامه جامع اقدام مشترک (JCPOA) ، ترتیب توافق 2015 توسط پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل به علاوه آلمان با تهران مذاکره شد.

این توافق نامه با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد ، که ایالات متحده اکنون به عنوان دلایل استعلام از آن استناد می کند ، رمزگذاری شد “عکس فوری” پیش بینی ، حتی اگر دولت ترامپ به طور یک جانبه JCPOA را در سال 2018 ترک کند.

محمد جواد ظریف ، وزیر امور خارجه ایران ، تلاش ایالات متحده برای استفاده مجدد از این تحریم ها را محكوم كرد “نامشروع و جنایتکار”.

در حالی که قطعنامه و JCPOA اجازه می دهد هر یک از اعضا دعوت کنند “عکس فوری” در صورت عدم رضایت ایران ، سایر اعضای شورای امنیت خاطرنشان كردند كه آمریكا نمی تواند هر دو طریق داشته باشد.

اخبار مرتبط  اسرائیل به کشور اول برای شروع قفل دوم در سراسر کشور برای ویروس کرونا تبدیل می شود - اخبار جهانی RT
همچنین در rt.com
پس از واشنگتن توافق هسته ای ، چین به آمریكا گفته است كه حق ندارد دوباره خواستار تحریم های سازمان ملل علیه ایران شودپس از انصراف از JCPOA ، واشنگتن دیگر طرف توافقنامه نیست و بنابراین “صلاحیت لازم برای درخواست تحریم ها را ندارد” سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه گفت.

با این حال ، هاوكس در واشنگتن اعتقاد دیگری ندارند. ریچارد گلدبرگ از اندیشکده بنیاد دفاع از دموکراسی ها ، که طرفدار تغییر رژیم در تهران است ، به فاکس نیوز گفت: ایالات متحده قدرت رویه ای را دارد که از طریق اسنپ بک استفاده کند و سایر اعضای شورای امنیت نمی توانند جلوی آن را بگیرند.

“ما می توانیم انتظار داشته باشیم که چین و روسیه انواع بازی ها را انجام دهند ، اما در پایان ، اگر قطعنامه ای برای متوقف کردن عکس العمل آمریکا در 30 روز به تصویب نرسد ، آمریکا برنده می شود.” گلدبرگ گفت.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *