ایالات متحده سفیر اول خود در ونزوئلا را پس از یک دهه در میان روابط سنگین و تحریم ها تأیید کرد – RT World News

واشنگتن اولین سفیر خود را در ونزوئلا از سال 2010 منصوب کرده است. جیمز استوری ، 50 ساله ، قول داد که “خستگی ناپذیر” در جهت “انتقال” قدرت در این کشور کار کند.

نامزدی استوری با رأی سنای ایالات متحده تأیید شد. او پیش از این یک آمریکایی را رهبری کرده بود “سفارت مجازی” در حالی که به عنوان کاردار در واحد امور ونزوئلا در بوگوتا ، پایتخت همسایه ونزوئلا ، کلمبیا خدمت می کرد.

واشنگتن و کاراکاس از سال 2010 هنگامی که هوگو چاوز رهبر وقت ونزوئلا از پذیرفتن لاری پالمر ، نامزد باراک اوباما ، به عنوان نماینده ایالات متحده خودداری کرد ، سفیران خود را رد و بدل نکرده اند. چاوز گفت پالمر شکست “تمام قوانین دیپلماسی” بعد از اینکه کاراکاس را به حمایت از شبه نظامیان چپ FARC در کلمبیا متهم کرد. واشنگتن با لغو ویزای فرستاده ونزوئلا ، برناردو آلوارس هررا ، تلافی کرد.

روابط دیپلماتیک در سال 2018 وخیم تر شد ، زمانی که رئیس جمهور نیکولاس مادورو ، تاد رابینسون ، رئیس نمایندگی ایالات متحده در کاراکاس را اخراج کرد ، دیپلمات را به برنامه ریزی متهم کرد “توطئه نظامی ، اقتصادی و سیاسی” در برابر او.

واشنگتن صریحاً ریاست جمهوری مادورو را به چالش کشیده است. این حزب از سیاستمدار خوان گوئیدو که در آن سال توسط پارلمان تحت کنترل مخالفان به عنوان رئیس جمهور موقت انتخاب کرده و ونزوئلا را تحریم های گسترده ای کرده است ، حمایت کرد.

اخبار مرتبط  سردبیر گلوبال تایمز شلیک کرد به موازی پومپئو بین چین و آلمان نازی - RT World News

در ماه مارس ، وزارت دادگستری ایالات متحده مادورو و چندین مقام عالی رتبه ونزوئلا را به فساد ، قاچاق مواد مخدر و “تروریسم نانو”

در همین حال ، مادورو ایالات متحده را به دخالت در امور داخلی کشور و توطئه برای سرنگونی او با وجود کودتا متهم کرده است. وی همچنین این تحریم ها را تقبیح کرد و گفت این مجازات ها به مردم عادی آسیب می رساند.
همچنین در rt.com
‘ترامپ یک میدان مین بین ایالات متحده و ونزوئلا را ترک کرد’: مادورو می گوید آماده است با بایدن برای اصلاح روابط همکاری کندداستان احتمالاً از بوگوتا به کار خود ادامه خواهد داد زیرا او آشکارا از موضع تند دولت دونالد ترامپ در مورد ونزوئلا حمایت می کند. در طی مراحل تأیید وی در ماه آگوست ، دیپلمات ماردورو را به عنوان مارک تجاری معرفی کرد “نامشروع” و خواستار شد “انتقال قانون اساسی” قدرت در کشور “در صورت تأیید ، من بی وقفه با تیم خود کار خواهم کرد تا اطمینان حاصل کنم که این انتقال موفقیت آمیز است” او به کمیته روابط خارجی سنا گفت.

مشخص نیست که آیا انتصاب استوری نقش الیوت آبرامز ، نماینده ویژه ایالات متحده در ونزوئلا را تغییر خواهد داد یا خیر. نقش او اوایل امسال رسماً گسترش یافت و شامل ایران نیز شد.

آبرامز که بخاطر دیدگاههای سیاست خارجی اش معروف است ، با حمایت واشنگتن از نیروهای ضد دولتی در آمریکای مرکزی در دهه 1980 ارتباط داشته است. در سال 1991 ، وی به دلیل انصراف از اطلاعات مربوط به برنامه پنهانی برای تأمین بودجه شورشیان در نیکاراگوئه ، مقصر شناخته شد.

فکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *