ایالات متحده می گوید ادعاهای پکن در دریای چین جنوبی “کاملاً غیرقانونی” است و چین را به دلیل “زورگویی” سایر کشورها محکوم می کند – RT World News

واشنگتن به تازگی تنش های خود را با پکن با رد رسمیت ادعاهای ارضی چینی در دریای چین جنوبی به نمایندگی از متحدان خود در منطقه ، فقط چند روز پس از دو هواپیمای حامل آمریکایی در منطقه انجام داد.

“ادعاهای پکن مبنی بر منابع دریایی در بیشتر دریای چین جنوبی کاملاً غیرقانونی است ، همانطور که این کارزار مورد زورگیری برای کنترل آنها است.” وزیر امور خارجه مایك پومپئو روز دوشنبه گفت ، تشریح موضع رسمی ایالات متحده.

طبق گفته پومپئو ، چین پیشنهاد کرده است “هیچ مبنای قانونی منسجم” برای این “خط نه-شکستهادعا در دریای چین جنوبی. پکن برای اولین بار در سال 2009 این ادعا را مطرح کرد ، اما ایالات متحده تاکنون صبر کرده است تا به طور رسمی آن را رد کند.

پمپئو به طور خاص طیف وسیعی از ویژگیهایی را که ایالات متحده آمریکا آن را نمی شناسد ، نام برد ، از صخره های اسکابروو و جزایر اسپراتلی گرفته تا جیمز شوال که به گفته وی چینی “تبلیغات” ارائه شده به عنوان “جنوبی ترین قلمرو چین”.

پومپئو به تصمیم ژوئیه سال 2016 دادگاه داوری که براساس قانون کنوانسیون دریا 1982 به نفع فیلیپین حكم شد – استناد كرد – كه پكن و مانیلا هم امضا كنند ، اما مهمتر از همه واشنگتن چنین نیست.

ایالات متحده ایستاده است “با جامعه جهانی در دفاع از آزادی دریاها و احترام به حاکمیت ،“پومپئو افزود ، با رد “هرگونه فشار برای تحمیل” ممکن است درست شود “در دریای چین جنوبی یا منطقه وسیع تر.”
همچنین در rt.com
پکن ایالات متحده را به دلیل “عضلات خمشی” در دریای جنوبی چین به عنوان حامل های هواپیما به “جشن روز استقلال” فرستاد.اخبار مرتبط  با پایان دوره موافقت دولت Covid-19 ، بیش از 150،000 خارجی در تایلند به دلیل ویزا بیش از حد به زندان می افتند - RT World News

این اعلامیه یک هفته پس از دو هواپیمای حامل هواپیمای هسته ای آمریكا در منطقه منتقل می شود. ناوگان هفتم – مستقر در یوکوسوکا ، ژاپن – گفت: یو اس اس نیتز و رونالد ریگان USS در حال انجام یک تمرین آموزشی برای ارتقاء آزادی ناوبری بودند.

شیرین کاری در نظر گرفته شده بود “ارتقاء نظامی سازی [and] صلح و ثبات در دریای چین جنوبی را تضعیف می کند ، “ سخنگوی وزارت امور خارجه چین به ژائو لیجیان به خبرنگاران گفت.

پکن هنوز به اظهارات پومپئو واکنش نشان نداده است ، و نه مانیل ، که خود را در میان اختلاف بین ایالات متحده و چین حساس کرده است. رئیس جمهور رودریگو دوترت سال گذشته شکایت کرد که ایالات متحده مانند فیلیپین رفتار می کند “کرم های خاکی” و ساختن آنها “طعمه” برای نبرد با چین

اکنون می گویم هواپیماها و قایقهای خود را به دریای جنوبی چین می رسانید. اولین شلیک را شلیک کنید و ما فقط در پشت شما هستیم. برو جلو ، بگذارید جنگ کنیم ، “ او در آن زمان در سخنرانی در استان لیت گفت.
همچنین در rt.com
trouble مشکل می خواهید؟ شما اول! “فیلیپین” دوترت جرات می کند ایالات متحده ناوگان خود را بیاورد و جنگ را به چین اعلام کنددر ماه فوریه ، مانیل اعلام کرده بود که از توافق نامه نیروهای بازدیدکننده (VFA) با ایالات متحده خارج می شود و ساعت 180 روزه را برای خنثی کردن این پیمان آغاز می کند. دوترت سپس با استناد به این ، در آغاز ماه ژوئن نظر خود را تغییر داد “تحولات سیاسی و دیگر منطقه”.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *