ایالات متحده نیروی نظامی را علیه تانکرهای ایرانی مقیم کاراکاس تهدید می کند – نماینده ونزوئلا در سازمان ملل – RT World News

نماینده این کشور در سازمان ملل متحد هشدار داده است که تانکرهای نفتی که به سمت ونزوئلا حرکت می کنند با تهدید قریب الوقوع حمله مسلحانه آمریکا در آنچه برچسب ها کاراکاس “جرم تجاوز و نابودی” است ، روبرو شده است.

کشور آمریکای جنوبی پیش از این ارتش را برای محافظت از کشتی های دوستانه از چنین حملاتی مستقر کرده بود. سفیر ونزوئلا در سازمان ملل ، ساموئل مونكادا ، زنگ هشدار نسبت به آنچه وی را اهداف خصمانه واشنگتن در اوایل روز شنبه توصیف كرد ، اعلام كرد كه از شورای امنیت خواسته است كه آمریكا را خاتمه دهد. “سیاست های طولانی مدت و جنایی”.

وی بعداً به پیروان توییتر خود گفت ، تانکرهای ایرانی که بنزین را به بنادر ونزوئلا منتقل می کنند با “تهدید استفاده قاطع از نیروی نظامی ایالات متحده” روبرو هستند. “یک عمل جنگ” علیه کشورش

حمله مسلحانه به تانکرها ، انجام تجارت آزاد و ناوبری بین ملل حاکم ، جرم تجاوز است. محاصره دریایی با این واقعیت تشدید می شود که قصد دارد کل جمعیت را از وسایل حیاتی خود برای معیشت محروم کند. این یک جرم نابودی است!

به نقل از رویترز به نقل از یك مقام ارشد دولت ترامپ ، هفته گذشته چند روز قبل از خطاب كردن مونكادا ، كاخ سفید اقداماتی را در پاسخ به محموله های سوخت ایران در نظر گرفت. آنها خاطرنشان كردند كه تحویل خواهد بود “ناخوشایند” برای ایالات متحده و منطقه

اخبار مرتبط  وزارت امور خارجه روسیه - RT World News - ایالات متحده به دنبال برتری فضا از طریق تهدید است

نامه مونکادا پیشنهاد می کند که یک کارگروه نیروی دریایی متشکل از کشتی های جنگی ایالات متحده ، انگلیس ، فرانسه و هلند است “اطراف ساحل” ونزوئلا “با یک رفتار خصمانه و پرخاشگرانه.” مونکادا اظهار داشت که این اعزام به عنوان یک مأموریت مبارزه با مواد مخدر پنهان شده است ، اما هدف واقعی آن اعمال غیرقانونی محاصره دریایی به ونزوئلا است.
همچنین در rt.com
ارتش ونزوئلا به ESCORT تانکرهای سوختی ایران را به کاراکاس علیه محاصره دریایی واقعاً توسط ایالات متحده منتقل کردپیش از این ، نیروهای مسلح ونزوئلا کشتی های جنگی و هواپیما را برای محافظت از نفتکش های ایرانی به محض ورود به منطقه اقتصادی انحصاری این کشور اعزام می کردند. به نظر می رسد تهدید محاصره ، چه واقعی و چه درک شده ، خطری دیگر برای یک کشور آمریکای جنوبی است که قبلاً از رکود اقتصادی فلج شده است.

حتی اگر ونزوئلا دارای بزرگترین ذخایر اثبات شده نفت در جهان است ، اما مجبور بود آنرا اعلام کند “اضطراری انرژی” در ماه فوریه ، در بازگشت تحریم های گسترده ایالات متحده.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *