ایالات متحده همه کانال های ارتباطی با کاراکاس را پس از حمله ی مزدوران مزاحم قطع کرد – مادورو – RT World News

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو گفته است که به زودی شواهد نشان می دهد که رهبر ایالات متحده در پشت حمله حمله ناکام بود ، و خاطرنشان کرد: پس از آن واشنگتن روابط باقی مانده با کاراکاس را جدا کرد.

عصر پنجشنبه ، در مصاحبه با خبرنگار اروگوئه ، خورخه گشتوزو ، مادورو گفت: سفیر تازه تعیین شده جیمز استوری – اولین فرستاده رسمی آمریکا در این کشور در حدود 10 سال – و سایر مقامات ارشد آمریکایی مقصر حمله ی آخر هفته گذشته بودند. که دو پیمانکار امنیتی ایالات متحده دستگیر شدند و هشت مبارز محلی کشته شدند.

“جیمز استوری در این حمله مسلحانه ، پا ، دست و بدن خود را دارد.” رهبر سوسیالیست گفت ، افزود كه اسناد فاسد شده به زودی اثبات می شود ، در حالی كه وزیر امور خارجه مایك پومپئو و نماینده ویژه در ونزوئلا الیوت آبرامز را نیز درگیر می كند.

این مدارک همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نشان می دهد “شخصاً سفارش داده شده” “عملیات مخفی” ، او اضافه کرد.

مایک پومپئو و دونالد ترامپ چه می کنند؟ بار دیگر پاداش بی کفایتی ، پاداش ناموفق بودن را به دست می آورید ، زیرا جیمز استوری ، الیوت آبرامز و مایک پومپئو مسئول شکست هستند.

گرچه مادورو گفت که همیشه کانالهای ارتباطی بین کاراکاس و واشنگتن وجود داشته است ، حتی اگر روابط به پایین ترین نقاط خود برسد ، وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده از زمان حمله شدید هفته گذشته کاملاً بی صدا بوده است.

“آنها به هر تلفن واتس اپ پاسخ نمی دهند ، آنها ساکت هستند.” او گفت. “ما سه کانال ارتباطی با سه مقام از دولت ترامپ داشتیم ، برای آنها پیام ارسال کرده ایم اما هیچ جوابی نگرفته ایم.”

غیرممکن است که 48 ساعت بعد ، ایالات متحده هیچ کلمه ای در مورد حمله مزدوری که علیه آنها علیه ونزوئلا انجام داده بود ، به ما نگفته است.

پرزیدنت ترامپ تاکنون اظهارات کمی در مورد این عملیات ارائه داده است و فقط روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که دولت از اوضاع آگاه است ، اما اصرار داشت “این هیچ ارتباطی با دولت ما ندارد.”
همچنین در rt.com
دود بدون آتش؟ ترامپ فرستاده جدید خود را به ونزوئلا معرفی می کند ، اولین بار در 10 سال پس از انکار دخالت آمریکا در حمله ناکاممنصوب به عنوان “سفیر خارق العاده و قدرتمند” روز چهارشنبه ، استوری پیش از این ، مسئول موقت واحد ونزوئلا در سفارت ایالات متحده در کلمبیا بود ، جایی که وی همچنان در نقش جدید خود به کار خود ادامه می دهد. مادورو بارها بوگوتا را به توطئه با واشنگتن برای توطئه سرنگونی خود متهم کرده است ، و گفته است که دولت ایوان دوک نیز ممکن است در این حمله ناکام نقش داشته باشد.

اخبار مرتبط  مجریان قانون آلمان می گویند که آنها از حمله به سبک کریستیچچرچ در خانه جلوگیری کرده اند - RT World News

جردن گودرو ، سابق Green Beret در ایالات متحده ، که یک شرکت امنیتی خصوصی مستقر در فلوریدا را اداره می کند ، Silvercorp USA ، اعتبار این مأموریت را به دست آورده است و ادعا می کند که دو آمریکایی که در این حمله دستگیر شده اند ، کارمندان او بودند. یکی از آنها ، لوک دمن ، روز چهارشنبه در یک بازجویی عمومی در تلویزیون دولتی ونزوئلا ظاهر شد ، جایی که وی گفت هدف از این مأموریت تصرف یک فرودگاه در کاراکاس و شلاق زدن مادورو به آمریکا بود ، جایی که وی در آنجا تحت تعقیب است. “مبارزه با تروریسم” اتهامات گودرو اما ادعا می کند که واشنگتن هیچ نقشی در این مأموریت نداشته است ، که می گوید وی پس از توافق با رهبر مخالف ونزوئلا ، خوان گوآیدو ، به تنهایی انجام داد.
همچنین در rt.com
سیاست ایالات متحده در مورد ونزوئلا فاقد جهت معنادار است – دخالت مزدوران آمریکایی در کودتای ناکام علیه مادورو اثبات بیشتر استدر اوایل روز پنجشنبه ، خورخه رودریگز وزیر ارتباطات ونزوئلا گفت که در اثر این یورش 23 نفر از مزدوران دستگیر شده اند – از جمله این دو آمریکایی – هشدار دادند که با شهادت آنها می شود. “خیلی سخت” برای اینکه دولت ترامپ از مسئولیت فرار کند. وی اظهار داشت ، مخالفان دموکراتیک ترامپ نیز برای پاسخ به هرگونه دخالت ایالات متحده ، فشارهایی را شروع کرده اند.

در حالی که گوائدو قبلاً هرگونه درگیری با Silvercorp USA را تکذیب کرده بود ، یک نسخه جزئی از قرارداد Goudreau می گوید که وی با رهبر مخالفان امضا شده است که بصورت آنلاین منتشر شده است ، و واشنگتن پست از آن زمان ، سند کامل 41 صفحه ای را از طرف خود مخالفان بدست آورده است ، و به روشنی گوآیدو را ذکر می کند. به عنوان عملیات “فرمانده رئیس” امضای گوائدو در قرارداد کامل ظاهر نمی شود ، اما ظاهراً کوتاه تر امضا کرد “قرارداد خدمات” با Goudreau ، که نیز منتشر شده است و منتشر شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *