ایالات متحده همه کانال های ارتباطی با کاراکاس را پس از حمله ی مزدوران مزاحم قطع کرد – مادورو – RT World News

رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکلاس مادورو گفته است که به زودی شواهد نشان می دهد که رهبر ایالات متحده در پشت حمله حمله ناکام بود ، و خاطرنشان کرد: پس از آن واشنگتن روابط باقی مانده با کاراکاس را جدا کرد.

عصر پنجشنبه ، در مصاحبه با خبرنگار اروگوئه ، خورخه گشتوزو ، مادورو گفت: سفیر تازه تعیین شده جیمز استوری – اولین فرستاده رسمی آمریکا در این کشور در حدود 10 سال – و سایر مقامات ارشد آمریکایی مقصر حمله ی آخر هفته گذشته بودند. که دو پیمانکار امنیتی ایالات متحده دستگیر شدند و هشت مبارز محلی کشته شدند.

“جیمز استوری در این حمله مسلحانه ، پا ، دست و بدن خود را دارد.” رهبر سوسیالیست گفت ، افزود كه اسناد فاسد شده به زودی اثبات می شود ، در حالی كه وزیر امور خارجه مایك پومپئو و نماینده ویژه در ونزوئلا الیوت آبرامز را نیز درگیر می كند.

این مدارک همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را نشان می دهد “شخصاً سفارش داده شده” “عملیات مخفی” ، او اضافه کرد.

مایک پومپئو و دونالد ترامپ چه می کنند؟ بار دیگر پاداش بی کفایتی ، پاداش ناموفق بودن را به دست می آورید ، زیرا جیمز استوری ، الیوت آبرامز و مایک پومپئو مسئول شکست هستند.

گرچه مادورو گفت که همیشه کانالهای ارتباطی بین کاراکاس و واشنگتن وجود داشته است ، حتی اگر روابط به پایین ترین نقاط خود برسد ، وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده از زمان حمله شدید هفته گذشته کاملاً بی صدا بوده است.

“آنها به هر تلفن واتس اپ پاسخ نمی دهند ، آنها ساکت هستند.” او گفت. “ما سه کانال ارتباطی با سه مقام از دولت ترامپ داشتیم ، برای آنها پیام ارسال کرده ایم اما هیچ جوابی نگرفته ایم.”

غیرممکن است که 48 ساعت بعد ، ایالات متحده هیچ کلمه ای در مورد حمله مزدوری که علیه آنها علیه ونزوئلا انجام داده بود ، به ما نگفته است.

پرزیدنت ترامپ تاکنون اظهارات کمی در مورد این عملیات ارائه داده است و فقط روز سه‌شنبه به خبرنگاران گفت که دولت از اوضاع آگاه است ، اما اصرار داشت “این هیچ ارتباطی با دولت ما ندارد.”
همچنین در rt.com
دود بدون آتش؟ ترامپ فرستاده جدید خود را به ونزوئلا معرفی می کند ، اولین بار در 10 سال پس از انکار دخالت آمریکا در حمله ناکاممنصوب به عنوان “سفیر خارق العاده و قدرتمند” روز چهارشنبه ، استوری پیش از این ، مسئول موقت واحد ونزوئلا در سفارت ایالات متحده در کلمبیا بود ، جایی که وی همچنان در نقش جدید خود به کار خود ادامه می دهد. مادورو بارها بوگوتا را به توطئه با واشنگتن برای توطئه سرنگونی خود متهم کرده است ، و گفته است که دولت ایوان دوک نیز ممکن است در این حمله ناکام نقش داشته باشد.

اخبار مرتبط  تنظیم کننده داروی اتحادیه اروپا در استفاده از واکسن Pfizer / BioNTech برای زنان باردار احتیاط می کند - RT World News

جردن گودرو ، سابق Green Beret در ایالات متحده ، که یک شرکت امنیتی خصوصی مستقر در فلوریدا را اداره می کند ، Silvercorp USA ، اعتبار این مأموریت را به دست آورده است و ادعا می کند که دو آمریکایی که در این حمله دستگیر شده اند ، کارمندان او بودند. یکی از آنها ، لوک دمن ، روز چهارشنبه در یک بازجویی عمومی در تلویزیون دولتی ونزوئلا ظاهر شد ، جایی که وی گفت هدف از این مأموریت تصرف یک فرودگاه در کاراکاس و شلاق زدن مادورو به آمریکا بود ، جایی که وی در آنجا تحت تعقیب است. “مبارزه با تروریسم” اتهامات گودرو اما ادعا می کند که واشنگتن هیچ نقشی در این مأموریت نداشته است ، که می گوید وی پس از توافق با رهبر مخالف ونزوئلا ، خوان گوآیدو ، به تنهایی انجام داد.
همچنین در rt.com
سیاست ایالات متحده در مورد ونزوئلا فاقد جهت معنادار است – دخالت مزدوران آمریکایی در کودتای ناکام علیه مادورو اثبات بیشتر استدر اوایل روز پنجشنبه ، خورخه رودریگز وزیر ارتباطات ونزوئلا گفت که در اثر این یورش 23 نفر از مزدوران دستگیر شده اند – از جمله این دو آمریکایی – هشدار دادند که با شهادت آنها می شود. “خیلی سخت” برای اینکه دولت ترامپ از مسئولیت فرار کند. وی اظهار داشت ، مخالفان دموکراتیک ترامپ نیز برای پاسخ به هرگونه دخالت ایالات متحده ، فشارهایی را شروع کرده اند.

در حالی که گوائدو قبلاً هرگونه درگیری با Silvercorp USA را تکذیب کرده بود ، یک نسخه جزئی از قرارداد Goudreau می گوید که وی با رهبر مخالفان امضا شده است که بصورت آنلاین منتشر شده است ، و واشنگتن پست از آن زمان ، سند کامل 41 صفحه ای را از طرف خود مخالفان بدست آورده است ، و به روشنی گوآیدو را ذکر می کند. به عنوان عملیات “فرمانده رئیس” امضای گوائدو در قرارداد کامل ظاهر نمی شود ، اما ظاهراً کوتاه تر امضا کرد “قرارداد خدمات” با Goudreau ، که نیز منتشر شده است و منتشر شده است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *