ایالات متحده وسایل نقلیه زرهی را در سوریه مستقر می کند و پس از گرد و غبار با نیروهای روسی ، گشت های هوایی را افزایش می دهد – RT World News

پنتاگون با نشان دادن نیرو تعدادی از خودروهای زرهی ، سیستم های راداری و نیروهای اضافی را به سوریه اعزام كرده و حضور نظامی آمریكا در این کشور را در پی درگیری با نیروهای روسی در ماه گذشته تقویت می كند.

اعزام ها ، همراه با افزایش گشت های هوایی در شرق سوریه ، توسط فرماندهی مرکزی ایالات متحده در روز جمعه اعلام شد.

“ایالات متحده رادار Sentinel مستقر کرده ، تعداد گشت های جنگنده های آمریکایی را بر روی نیروهای آمریکایی افزایش داده و وسایل نقلیه Bradley Fighting را برای تقویت نیروهای آمریکایی در منطقه امنیتی سوریه شرقی (ESSA) مستقر کرده است ،” سخنگوی CENTCOM ، کاپیتان بیل اوربان در بیانیه ای گفت و افزود که این حرکت به معنای این بود “اطمینان از امنیت و امنیت نیروهای ائتلاف”.

این اقدامات نمایانگر عزم و اراده ایالات متحده در دفاع از نیروهای ائتلاف در ESSA و اطمینان از این است که آنها می توانند بدون دخالت در کار خود به ماموریت شکست-داعش ادامه دهند.

گفته می شود اعزام جدید شامل دوازده بردلی و کمتر از 100 سرباز خواهد بود ، هرچند هنوز مشخص نیست که آنها در سوریه کجا فعالیت خواهند کرد. بیشتر مناطق شمال شرقی این کشور توسط شبه نظامیان کرد مورد حمایت ایالات متحده کنترل می شود و واشنگتن مانع از ادغام مجدد آن تحت حاکمیت دولت در دمشق شده است.

اگرچه اوربان در اعلامیه خود هیچ اشاره ای به مسکو نکرد ، اما یکی دیگر از مقامات آمریکایی که حاضر به معرفی وی نشد ، به CNN گفت که منظور از اعزام به عنوان یک “سیگنال روشنی به روسیه برای پایبندی به فرایندهای deconfliction متقابل” و “از اقدامات غیرحرفه ای ، ناامن و تحریک آمیز در شمال شرقی سوریه جلوگیری کنید.”
همچنین در rt.com
مسکو می گوید ، پس از برخورد وسایل نقلیه ، سربازان آمریکایی که به طور غیرقانونی در سوریه فعالیت می کنند ، تلاش کردند مسدود کردن گشت روسیه را به رغم اخطار دهنداین اقدام کمتر از یک ماه پس از برخورد تنش آمیز نیروهای آمریكا و روسیه در سوریه در حالی انجام شد كه هر دو طرف در حال گشت زنی بودند ، و شاهد برخورد یك وسیله نقلیه بودند كه به گفته پنتاگون حداقل چهار سرباز آمریكایی زخمی شدند.

اخبار مرتبط  تهران قول دادرسی بین المللی را برای رهگیری "تروریست" ایالات متحده از هواپیمای ماهان ایر بر سر سوریه - RT World News

در حالی که واشنگتن مسکو را تقصیر کرد “محرک” رفتارهای این درگیری ، روایت روسیه در مورد این درگیری به طور قابل توجهی متفاوت است ، با این استدلال که فرماندهان مربوطه ایالات متحده از مسیر گشت روسیه مطلع شده اند و وسایل نقلیه آمریکایی سعی در مسدود کردن مسیر آن دارند. به نظر می رسد تصاویر ویدئویی این حادثه نشان می دهد که کامیون های زرهی روسی توسط وسایل نقلیه آمریکایی تحت تعقیب قرار می گیرند و همچنین یک هلی کوپتر روسی در میان بن بست ، از منطقه پایین پرواز می کند.

ساعاتی قبل از استقرار تازه ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده اصرار داشت نیروهای آمریکایی همه کشور را ترک کرده اند ، اما روز جمعه به خبرنگاران گفت که “ما از سوریه خارج شده ایم ،” به غیر از “نیروهای محافظ نفت” – اشاره به سربازان آمریكایی كه درگیر شبه نظامیان محلی كرد هستند و تعدادی از مناطق نفتی در شرق سوریه را اشغال كرده اند.

نیروهای روسی از سال 2015 پس از درخواست رسمی دولت سوریه برای کمک به جنگ این کشور علیه گروه های تروریستی در سوریه حضور داشتند. حضور آمریكا در سوریه بر خلاف خواسته های آشكار دمشق و بدون تأیید سازمان ملل ادامه می یابد ، مأموریت مدتی پس از اعلام هدف کامل ائتلاف برای شکست دادن دولت اسلامی (داعش ، داعش سابق) به طور مداوم تغییر می کند.

تحت دولت باراک اوباما ، واشنگتن صدها میلیون دلار اسلحه و تجهیزات دیگر به شورشیان سوری می جنگید که برای سرنگونی بشار اسد رئیس جمهور این کشور می جنگند. با این حال ، رئیس جمهور ترامپ در حالی که هنوز حملات هوایی را در خاک سوریه انجام می داد ، تلاش برای آموزش و تجهیز را تا حد زیادی کنار گذاشته است.
همچنین در rt.com
تماشا کنید: کاروان نظامی ایالات متحده با HAIL OF BULLETS در شمال سوریه دیدار کرد … و کاروان روسی برای شکستن جنگ مداخله می کندفکر می کنید دوستانتان علاقه مند می شوند؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *