ایالات متحده و اسرائیل در نبرد دشوار برای جلوگیری از درخواست UNGA برای “همبستگی جهانی” به جای تحریم ها و خصومت ها در طول Covid-19 – شکست جهانی RT

اسرائیل و ایالات متحده که امسال از WHO خارج شدند ، تلاش کردند تا درخواست سازمان ملل متحد را برای متحد کردن نیروهای خود در نبرد Covid-19 ، از جمله با متوقف کردن خصومت ها و تحریم هایی که مانع پاسخ همه گیر است ، عوض کنند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد (UNGA) اکثراً از قطعنامه جامع برای حمایت کرده است “همکاری و همبستگی بین المللی را برای مهار ، کاهش و غلبه بر همه گیری و پیامدهای آن تشدید کرد.”

این پیش نویس توسط 169 کشور تصویب شد و اوکراین و مجارستان رای ممتنع دادند. واشنگتن فقط در رای گیری علیه این سند مورد حمایت تل آویو قرار گرفت. قابل توجه است که ایالات متحده با گزارش بیش از 6.4 میلیون مورد Covid-19 و بیش از 193000 مورد مرگ ، آسیب دیده ترین کشور در جهان است.

این متن نقش اصلی سازمان بهداشت جهانی در مبارزه با Covid-19 در سطح جهانی را تأیید می کند. ایالات متحده در اوایل سال جاری از بدنه بهداشت خارج شد ، و آن را متهم كرد كه به جبهه چین سوق داده است ، راه اندازی هشدار جهانی برای همه گیری را به تأخیر انداخته و عملکرد ضعیف در طی همه گیری را نشان می دهد – مجموعه ای از ادعاها که به نظر مدیران سازمان بهداشت جهانی خوشایند نیست.

این قطعنامه غیرالزام آور همچنین به درخواست دبیرکل آنتونیو گوترش مبنی بر درخواست “آتش بس جهانی فوری” که به کشورهای کم توسعه یافته اجازه می دهد تا مدتی در مقابله با کرونا خریداری کنند و از خارج از کشور کمک دریافت کنند.

اخبار مرتبط  احکام دادگاه عالی ، دولت ژاپن و TEPCO دستور پرداخت 9.5 میلیون دلار خسارت در مورد فاجعه فوکوشیما را صادر کردند - RT World News

متن متشکل از احساسات همچنین با کشیدن انگشت بسیار محکم در تحریم های اقتصادی ، استدلال می کرد که “رفع فوری موانع غیر موجه” برای اطمینان از دسترسی جهانی به “تمام فن آوری ها و محصولات ضروری بهداشتی با کیفیت ، ایمن ، کارآمد و مقرون به صرفه ، از جمله اجزای سازنده و پیش سازهای آنها.”

دو عضو سازمان ملل متحد ، ایران و کوبا ، از مجازات های گسترده ایالات متحده رنج می برند که حتی در بحران Covid-19 نیز به قوت خود باقی مانده است. پیش از این مقامات بهداشتی هاوانا هشدار داده بودند که کشورشان مجبور است دو برابر هزینه داروها و تجهیزات را به دلیل محاصره واقعی آمریکا بپردازد.

در اوایل ماه ژوئیه ، تهران امور را به دیوان بین المللی دادگستری (ICJ) رساند و خواستار پاسخگویی واشنگتن به دلیل جلوگیری از توانایی ایران در مدیریت بحران ویروس کرونا شد.
همچنین در rt.com
کوبا به دلیل محاصره “بی رحمانه و نسل کشی” آمریکا که مانع تلاش های ضد ویروس کرونا می شود ، خشمگین شداین داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *