ایالات متحده و اسرائیل می گویند که آنها با موفقیت آزمایش رهگیری موشکی ANTI-BALLISTIC – RT World News

وزارت دفاع اسرائیل آزمایش جدیدی از رهگیری موشکی Arrow را که بخشی از آن توسط بوئینگ تولید شده و با همکاری سازمان دفاع موشکی ایالات متحده ساخته شده ، تأیید کرده است.

روز چهارشنبه تل آویو بیانیه ای صادر کرد و تأیید کرد که بسته شدن فضای هوایی پنهانی روز گذشته ، واقعاً بود “تست پرواز از پیش برنامه ریزی شده” سیستم تسلیحات Arrow. وزارت دفاع اسرائیل افزود: یک رهگیر Arrow 2 در برابر موشک هدف Sparrow مورد استفاده قرار گرفت.

سری Arrow رهگیران دفاع موشکی برای چندین دهه در خدمت اسرائیل بوده اند ، با این وجود Arrow 3 جدیدترین تکرار است. Arrow 2 یک سیستم تاکتیکی با حداکثر 90 کیلومتر برد است که برای اولین بار در سال 1995 مورد آزمایش قرار گرفت. به طور رسمی می توان اهداف را در محدوده 500 کیلومتر شناسایی کرد و در ارتفاعات 10 تا 50 کیلومتری آنها را رهگیری کرد.

اخبار مرتبط  بلومبرگ تیتر را تغییر می دهد هنوز علیرغم واکنش شدید درباره مقاله مبنی بر اینکه چرا Covid-19 "روس های بیشتری را نکشید" - RT World News

ایالات متحده بودجه قابل توجهی در توسعه سیستم های دفاع موشکی Arrow ، که حضور MDO را توضیح می دهد ، کمک کرده است. بسیاری از اجزای سیستم توسط بوئینگ تولید می شوند.

دو باتری Arrow 2 از سال 2002 با نیروهای دفاعی اسرائیل در خدمت بوده است.
همچنین در rt.com
ایران علیرغم فشار ایالات متحده ، برنامه های موشکی و هسته ای بالستیک را متوقف نخواهد کرداسرائیل مدتها استدلال می کند که برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک ایران یک تهدید وجودی را نشان می دهد و نیاز به ایجاد ارتش دارد. تهران اظهار داشته است که آرمانهای هسته ای آن کاملاً غیرنظامی است و موشک های بالستیک برای جلوگیری از تجاوز خارجی به کار می روند.

برای دریافت داستانهایی که رسانه های اصلی به شما نمی گویند ، در خبرنامه RT مشترک شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *