ایالات متحده پس از تهدید به مختل شدن تحویل ، 4 تانکر گاز ایران را در مسیر ونزوئلا توقیف کرد – WSJ – RT World News

وال استریت ژورنال گزارش داد به نقل از مقامات آمریکایی ، واشنگتن چهار کشتی باری ایرانی را در دریاهای بلند اسیر کرده است و چندین تانکر سوخت را در راه خود به ونزوئلا “بدون استفاده از نیروی نظامی” نگه داشته است.

کشتی هایی که بنا به گزارش ها از بنزین ایرانی مجهز شده بودند ، توسط ایالات متحده توقیف شدند “روزهای اخیر” ژورنال گزارش روز پنجشنبه. در حالی که این گزارش بدون تأیید است و فقط به مقامات آمریکایی بی نام متکی است ، این اقدام به عنوان تشدید در “کمپین فشار حداکثر” واشنگتن بر جمهوری اسلامی ، که در ماه های اخیر حمل و نقل گاز به ونزوئلا را هدف قرار داده است ، انجام می شود.

این مقامات گفتند که چهار کشتی به نام های لونا ، پندی ، برینگ و بلا – بدون استفاده از نیرو گرفته شده و اکنون در حال عزیمت به بندری در هوستون ، تگزاس هستند. هرچند که آنها جزئیات دیگری در مورد این توقیف اضافه نکردند ، مقامات خاطرنشان کردند که پیش بینی می شود شخصیت های ارشد دولت ترامپ برای اسکله کشتی ها حضور داشته باشند.
همچنین در rt.com
اگر ایالات متحده تلاش کند تا اکنون تانکرهای ایرانی را که حامل نفت به ونزوئلا منتقل می کنند ، تسخیر زدایی از هر زمان دیگری دشوارتر کنددادستان های فدرال ایالات متحده در اوایل ماه گذشته برای توقیف این چهار تانکر درخواست حکم سرقت کردند و گفتند که درآمد حاصل از فروش سوخت به کاراکاس تحریم های آمریکا را محدود کرده و حمایت می کند. “فعالیت های ناشایست” توسط سپاه پاسداران ایران (IRGC) ، واحد نظامی نخبه ادعا می شود محموله ها را ترتیب می دهد ، که واشنگتن آن را یک سازمان تروریستی خوانده است.

علیرغم تهدیدهای قبلی واشنگتن مبنی بر متوقف کردن جریان سوخت به ونزوئلا ، ایران همچنان نسبت به حمل و نقل هوایی ندارد ، مكرراً اظهار می دارد كه آنها همچنان در برابر تحریم های آمریكا ، كه هم برای كاراكاس و هم برای تهران اعمال می شود ، ادامه خواهند یافت.

اخبار مرتبط  معاون روسای سازمان ملل متحد در سازمان ملل متحد مسكو ، نیكی هیلی را به دلیل سرزنش ناآرامی های ایالات متحده علیه روسیه مسخره كرد - RT World News

این توقیف گزارش شده به زودی پس از متهم شدن نیروی دریایی ایران به اتهام سوار شدن و بازداشت یک کشتی نفتی با پرچم لیبریایی در نزدیکی تنگه هرمز در روز چهارشنبه انجام شد ، در حالی که فرماندهی مرکزی آمریكا با انتشار عکس های سیاه و سفید غلیظی ادعا می كرد كه شبانه روزی در حال پیشرفت است. . مقامات تهران هنوز درباره این ادعاها اظهارنظر نکرده اند.

ایالات متحده به دنبال دستگیری سایر کشتی های ایرانی در گذشته بوده است ، سال گذشته تلاش ناموفقي برای كنترل كشتی كه در جبل الطارق ، قلمرو انگلیس دستگیر شده بود ، به اتهامات مربوط به طرح تحریم های سوریه ، دست به دست شد. هرچند این اقدام توسط وزیر امور خارجه ایران جواد ظریف به عنوان عذرخواهی شد “تلاش دزدی دریایی” ، تانکر پس از حدود یک ماه بازداشت به دلیل اعتراضات آمریکا آزاد شد.

با هدف اعلام شده برای کاهش صادرات نفت ایران “صفر” کمپین فشار واشنگتن ضربه مهلکی به اقتصاد این کشور وارد کرده است و با محروم کردن دولت از درآمدهای حیاتی نفتی ، شیوع مداوم آن با ویروس کروناویو تشدید می کند. اقتصاد مملو از ونزوئلا نیز تحت تحریم ها قرار گرفته است و دو طرفدار به اصطلاح طرفدار ایالات متحده را به همکاری نزدیک تر سوق می دهد زیرا در صدد کاهش تأثیر مجازات های آمریکایی هستند.
همچنین در rt.com
ارتش ونزوئلا به ESCORT تانکرهای سوختی ایران را به کاراکاس علیه محاصره دریایی واقعاً توسط ایالات متحده منتقل کردمثل این داستان؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *