ایالات متحده “Covid-19” به طرز بدگویی از سوءاستفاده از دولت سوریه و وارد كردن كمكهای سازمان ملل به نزدیكان مسلح خود – از وزارت دفاع روسیه و سوریه – RT World News

نظامیان روسی و سوری می گویند ، ایالات متحده به جای کمک به پناهندگان ، به جای کمک به پناهندگان ، به کمک آن ، به طور کلی ، ویروس کورون ویروس را به انفجار تلاش های دمشق و تأمین گروه های مسلح دوستانه خود با کمک سازمان ملل رسانده است.

میخائیل مزینتسف و همتای سوری وی ، حسین مخلوف ، رئیس ستاد مرکزی روسیه با هماهنگی بازگشت پناهندگان سوری ، روز جمعه اظهارات مشترک خود را انجام دادند.

ایالات متحده به بهره برداری بدبینانه از مشکل جهانی ادامه می دهد [of Covid-19] برای بی اعتبار کردن دولت سوریه با راه اندازی یک کارزار تبلیغاتی در مورد عدم توانایی آن در مقابله مؤثر با گسترش تاج ویروس در کشور.

این مقامات خاطرنشان كردند كه تاكنون فقط 19 نفر برای كرونوی ویروس در مناطق تحت كنترل دولت مثبت آزمایش كرده اند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) در اوایل این ماه اعلام کرد که اینگونه است “از نزدیک کار کردن” با وزارت بهداشت سوریه برای تقویت آمادگی و پاسخ ملت به کووید 19.
همچنین در rt.com
“کاذب و ساختگی”: سوریه گزارش OPCW را مقصر دانست که آن را به خاطر حملات تسلیحات شیمیایی 2017 متهم می کنددر همین حال ، مزینتسف و مخلوف ایالات متحده را متهم كردند كه به پین ​​كردن متهم شده است “مسئولیت وخیم تر شدن اوضاع اپیدمیولوژیک در مناطقی مانند اردوگاه های پناهندگان ركبان و الحول” در دمشق.

اردوگاه ركبان در وسط بیابان در جنوب شرقی سوریه در نزدیكی پایگاه نظامی التنف آمریكا و مرز سوریه و اردن واقع شده است. این اردوگاه در فاصله 55 کیلومتری (34 مایل) “منطقه انفجار” توسط نیروهای آمریکایی مستقر شده است. الهول در نواحی بسیار شمال شرقی این کشور ، در مرز با عراق در منطقه تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) تحت حمایت ایالات متحده قرار دارد.

روسای ستاد مرکزی روسیه و سوریه که در زمینه بازگشت پناهندگان کار می کنند اظهار داشتند که طبق قوانین بین المللی بشردوستانه ، ایالات متحده است. “کاملاً مسئول” برای کمک به پناهندگان در قلمرو کنترل خود. در همین زمان ، بر خلاف مناطقی که تحت کنترل دمشق است ، بخش هایی از سوریه تحت کنترل ایالات متحده است “هیچ کنترل بیماری وجود ندارد ،” آنها گفتند.
همچنین در rt.com
“هیچ انسان گرایی و دموکراسی”: وزارت امور خارجه روسیه غرب و آمریکا را به دلیل تمایل به “بهره برداری” از بحران کووید 19 در ونزوئلا مورد انتقاد قرار دادمقامات روسی و سوری با استناد به توصیفات پناهندگان از منطقه التنف ، گفتند که مردم در رکن وی گفت: “عملاً هیچ شانس زنده ماندن برای ابتلا به بیماری همه گیر وجود ندارد ، زیرا ایستگاه های پزشکی درمانی بسته شده اند ، و هیچ دارویی و پزشک متخصص ندارند.”

روسیه و سوریه بارها و بارها از تخلیه ركبان خواستند و سازمان ملل آمادگی خود را برای تسهیل روند اعلام كرد. با این حال ، همانطور که در این بیانیه آمده است ، واشنگتن نتوانسته است با تلاش ها برای بیرون راندن پناهندگان از اردوگاه همکاری کند و روند تخلیه را به طور موثری مختل کرده است. وزارت امور خارجه آمریكا در گذشته این ادعاها را انكار كرده است و تأكید كرده است كه جلوی خروج ركبان را نمی گیرد.

اخبار مرتبط  TIME پس از محکوم کردن ابرقهرمانان به عنوان "پلیس در کیپ" ، آنلاین سرسخت شد - RT World News

مقامات روسی و سوریه همچنین خاطرنشان كردند كه این طور است “فراتر از ریاکاری” در حالی که ایالات متحده از دولت سوریه خواسته است تا اوضاع بشردوستانه را در سطح زمین بهبود بخشد “حفظ تحریم های غیرقانونی ایالات متحده که مانع احیای سیستم مراقبت های بهداشتی در سوریه است.”

آخر هفته ، ائتلاف به رهبری ایالات متحده اعلام كرد كه حدود 1.2 میلیارد دلار تجهیزات پیشگیری Covid-19 را به دو بیمارستان تحویل داده است ، و همچنین به SDF نیز برای كمك به آنها در اداره بازداشتگاه های تروریست های دولت اسلامی (IS ، كه قبلاً داعش) بودند ، كمك كرده است. در استان الحسکه سوریه ، که الحول نیز در آن واقع شده است. مزینتسف و مخلوف استدلال كردند كه آمریكا نیز می توانست به طور مرتب كمكهای مورد نیاز را به طور مرتب به ركبان و الحول تحویل دهد.

پاسخ واضح است: هدف واقعی آمریکایی ها تهیه مواد غذایی و کالاهای حیاتی تحویل سازمان ملل برای شبه نظامیانی است که آنها کنترل می کنند. “ آنها گفتند.
همچنین در rt.com
پومپئو می گوید “هیچ تحریم” مانع کمک کووید 19 به ایران نیست ، زیرا ایالات متحده وام صندوق بین المللی پول 5 میلیارد دلار را مسدود کرده و خواستار لغو مجازات ها را نادیده گرفته استسازمان ملل مدتها است هشدار می دهد در مورد شرایط نامشخص زندگی در ركن و الحول ، جایی كه مردم مجبور به تحمل فقدان منابع اولیه ، غذا و آب و هوای شدید هستند. سال گذشته ، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) آندره آه ماچیچ ، ركبان را توصیف كرد “سرزمین هیچ کس” ، جایی که “حتی ابتدایی ترین خدمات درمانی وجود ندارد و شرایط کلی سلامت فاجعه بار است.”

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *