ایران “اخبار جعلی” ادعای تهدید به مرگ روحانی علیه ترامپ را انکار می کند – RT World News

چند روز قبل از سالگرد ترور ژنرال قاسم سلیمانی ، تهران با استناد به اینكه ترور سیاسی یك تاكتیك آمریكایی است ، گزارش رسانه ای آمریكا در مورد توطئه ادعایی ایران برای “كشتن” دونالد ترامپ را به سخره گرفت.

واشنگتن تایمز با انتشار داستانی ادعا كرد كه حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، تهدید به مرگ رهبر آمریكا كرده و ادعا كرده است كه او لاف می زند ترامپ “به زودی خواهد مرد”.

داستان بر اساس سخنرانی روحانی در اوایل این هفته بود که در آن او گفت که جهان به زودی از شر آن خلاص خواهد شد “ترامپیسم” و آن “ماموریت این قاتل در حال پایان است و او به زباله دان تاریخ خواهد رفت.”

ترجمه ای که واشنگتن تایمز و سایر رسانه ها از آن استفاده کردند ، به نظر می رسید که روحانی پیش بینی می کرد زندگی خود ترامپ به زودی به پایان خواهد رسید.

سعید خطیب زاده ، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ، در واکنش به گزارش تایمز ، با شدت ادعا كرد كه تهران ترامپ را بر سر قدرت خود دارد.

“نامردی در ترور رهبران خارجی یک علامت تجاری آمریکایی-اسرائیلی است. نه ایرانی ، “ سخنگو روز جمعه توئیت کرد. وی افزود که واشنگتن تایمز “باید بهتر از انتشار اخبار جعلی و گسترش تعصب ضد ایران باشد.”

علیرضا معزی ، معاون وزیر ارتباطات دفتر رئیس جمهور ، صادر شده رد مشابه گزارش ، با اصرار بر این که این گزارش بوده است “زیر شأن [the] رئیس جمهور ایران زندگی یک همتای خارجی خود را تهدید می کند. “ به گفته معزی ، روحانی به وضوح به ترامپ اشاره داشت “سیاسی” وقتی اظهاراتش را گفت

این سرزنش در حالی صورت می گیرد که تنش بین دو رقیب افزایش یافته است. 3 ژانویه یک سالگرد ترور سلیمانی ، فرمانده نیروی قدس ایران توسط ایالات متحده است که به همراه رهبران شبه نظامیان عراقی در یک حمله هواپیمای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد کشته شدند. برای تلافی جویی ، ایران یک سری حملات موشکی به پایگاه های عراقی که سربازان آمریکایی را در خود جای داده بود ، آغاز کرد. با این حال ، تهران قول انتقام بیشتر برای قتل سلیمانی را داده است ، و ایالات متحده برخی از کارمندان دیپلماتیک و واحدهای نظامی را از منطقه خارج کرده است ، گفته می شود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه.

مشکل مشابهی بین ایران و اسرائیل در جریان است. در ماه نوامبر ، یک دانشمند هسته ای ایرانی ، محسن فخری زاده ، در کمین یک روز روشن ترور شد. تهران ادعا می کند که اسرائیل مسئول قتل دانشمند است و قتل وی برای تحریک ایران به جنگ طراحی شده است. اسرائیلی تاکنون از اظهارنظر درباره این حادثه خودداری کرده است.

ایران همچنین ابراز نگرانی کرده است که ترامپ ممکن است تلاش کند درگیری با جمهوری اسلامی را قبل از پایان دوره ریاست جمهوری خود در 20 ژانویه آغاز کند ، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه ادعا کرد که اطلاعات عراق توطئه آمریکا را برای “ساخت بهانه جنگ” – احتمالاً با برپایی یک رویداد پرچم دروغین.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *