ایران ادعای ایالات متحده مبنی بر در اختیار گرفتن طلای ونزوئلا را به عنوان پرداخت کمک های اقتصادی رد کرد – RT World News

سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است كه واشنگتن در پی ادعاهای آمریكا مبنی بر ارسال كاركاس هواپیماهای پر شده با میله های طلایی به تهران ، از اتهامات دروغین برای تقویت برنامه فشار خود در ونزوئلا استفاده می كند.

سید عباس موسوی ادعاهایی مبنی بر اینکه ایران از ونزوئلا طلا می گیرد ، توصیف کرد “نظرات بی اساس” هدف از این کار فشار بیشتر بر کشور آمریکای جنوبی است.

ادعاهای دولت آمریكا چنین است “تلاش برای جلوگیری از برنامه های دولت ونزوئلا برای احیای پالایشگاه های این کشور و تولید فرآورده های نفتی از جمله بنزین ، که کمبود آن به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا ایجاد شده است.” این دیپلمات گفت.

الیوت آبرامز ، فرستاده ویژه ایالات متحده برای ونزوئلا پیش از این ادعا کرده بود که کمک ایران به ونزوئلا است. “با طلا پرداخت می شود.” وی ادعا کرد هواپیماهایی از تهران که تجهیزات صنعت نفت ونزوئلا را حمل می کردند در حال بازگشت به خانه های پر از طلا بودند. با استناد به منابع ، بلومبرگ به طور جداگانه گزارش داد كه مقامات ونزوئلا حدود 9 تن طلا را به عنوان مبلغي براي احياي پالايشگاه هاي بنزين ونزوئلا بارگذاري كرده اند.

اخبار مرتبط  بیش از 10 درصد از داروهای آلوده به Covid-19 "در برخی کشورها" - رئیس WHO - RT World News
همچنین در rt.com
برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران ، ایالات متحده تاریخ را بازنویسی می کند و در ژیمناستیک معنایی شرکت می کندایران و ونزوئلا هر دو تحت تأثیر تحریم های گسترده ایالات متحده قرار گرفته اند ، از جمله محدودیت هایی که برای اذیت کردن بخش های انرژی آنها وجود دارد. واشنگتن آشکارا به دنبال برکناری رئیس جمهور ونزوئلا ، نیکولاس مادورو است و از رقیب اصلی سیاسی خود خوان گوآیدو حمایت می کند.

مقامات تهران و کاراكاس معتقدند كه مجازاتهای آمریكایی طبق قوانین بین المللی غیرقانونی است و بارها تأكید كرده اند كه آنها به مردم عادی صدمه می رسانند و گرفتن وسایل پزشکی صرفه جویی در میان بیماری همه گیر Covid-19 و سایر موارد ضروری برای آنها سخت تر است.

فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *